Categories: Без рубрики

Угорщина в союзі з Сербією готує великий нафтовий проєкт

Найближчим часом розпочнеться будівництво нового нафтопроводу між Угорщиною та Сербією.

Про це повідомив  угорський міністр закордонних справ та зовнішньої торгівлі Петер Сійярто під час пресконференції в Белграді.

Проєкт планують реалізувати до кінця 2027 року, цитує міністра його пресслужба.

Новий нафтопровід протяжністю 180-190 кілометрів на угорській території забезпечить постачання нафти зі східного напрямку через Угорщину до Сербії.

Говорячи про необхідність нового нафтопроводу, Сійярто не втратив нагоди розкритикувати Україну за рішення не продовжувати транзитний контракт із Росією. Він заявив, що Україна стала “однією з головних причин енергетичної кризи в Європі”, закривши газопровід, який постачав російський газ до Центральної Європи. Через це кілька центральноєвропейських країн опинилися у скрутному становищі.

Водночас сама Угорщина ще у 2021 році домовилася про транзит російського газу в обхід України, що стало для України болісним ударом. А Україна навіть в умовах повномасштабної війни справно виконує свої обов’язки щодо транзиту нафти в Угорщину, хоча це дає змогу Росії заробляти гроші.

За словами Сійярто, Сербія взяла на себе роль транзитера замість України – щодня через її територію до Угорщини надходить понад 20 мільйонів кубометрів природного газу, що становить близько 7,5 мільярда кубометрів на рік.

Коментуючи переговори угорської та сербської делегацій, які відбулися 23 травня, президент Сербії Александар Вучич написав в Instagram, що “відносини між Сербією та Угорщиною нині є найкращими в історії”.

Угорщина – одна з двох держав Євросоюзу (друга – Словаччина), які досі імпортують російську нафту нафтопроводом “Дружба”, що пролягає через Україну, хоч мають альтернативу.

Угорщина та Словаччина мають доступ до трубопроводу з Хорватії, пропускна здатність якого (14,4-16,4 млн тонн на рік) перевищує сукупну потребу обох країн (не більше ніж 11,1-12,2 млн тонн). Обидва нафтопереробні заводи в цих країнах технічно здатні переробляти неросійську сиру нафту, що було доведено у 2019 році, коли в нафтопровід “Дружба” потрапила забруднена російська нафта.

Попри наявність альтернативи, у 2024 році залежність Угорщини від російської сировини зросла до 86% (порівняно з 61% до повномасштабного вторгнення), а Словаччина залишається залежною на рівні майже 100%.

Recent Posts

ЄС може відключити понад 20 російських банків від SWIFT — Bloomberg

Європейський Союз розглядає можливість відключення понад 20 російських банків від міжнародної платіжної системи SWIFT, а…

27 хв. ago

На фронті від початку доби відбулося вже 85 зіткнень, на шести напрямках бої тривають

Між українськими оборонцями та російськими військами від початку доби відбулося вже 85 зіткнень, на шести напрямках…

51 хв. ago

У Росії заявили, що скоро передадуть Україні «меморандум», про який Путін домовився з Трампом

Заступник голови Ради Федерації РФ Константін Косачов заявив, що Росія «найближчими днями» передасть Києву свої напрацювання в рамках меморандуму щодо…

57 хв. ago

Єврокомісія пригрозила Угорщині через закон про боротьбу з незалежними медіа

Європейська комісія вимагає від Угорщини відкликати суперечливий законопроєкт, спрямований на обмеження іноземного фінансування НУО та…

1 годину ago

У Словаччині хочуть офіційно вимагати від України компенсації за допомогу

За словами коаліційної Словацької національної партії (SNS), Словаччина має право вимагати фінансової компенсації від України.

1 годину ago

У роботі соцмережі X стався масштабний збій

Соціальна мережа X (колишній Twitter), що належить американському мільярдеру Ілону Маску, в суботу зіткнулася з технічними…

1 годину ago