Угорська енергетична компанія Mol Nyrt. оголосила про укладення угоди. Вона забезпечить продовження постачання російської нафти трубопроводом, що проходить через територію України.
25 February 2022, Brandenburg, Schwedt: At PCK-Raffinerie GmbH, surplus gas is burned off in the crude oil processing plant. According to the company, the supply of crude oil from Russia via the "Friendship" pipeline to the PCK oil refinery in Schwedt is currently running reliably and without any problems. The Russian energy company Rosneft took over a large part of the PCK oil refinery in Schwedt last year. More than 1100 people work at the refinery. The "Friendship" pipeline from Russia, which supplies 25 percent of Germany's crude oil, according to the refinery, ends there. Rosneft is the largest Russian oil producer. The refinery in the Uckermark region processes 12 million tons of crude oil annually, according to the company, making it one of the largest processing sites in Germany. Photo: Patrick Pleul/dpa-Zentralbild/ZB (Photo by Patrick Pleul/picture alliance via Getty Images)
Про це повідомляє Bloomberg.
Як пише видання, згідно з угодою, Mol Nyrt., яка контролює нафтопереробні заводи в Угорщині та Словаччині, візьме на себе постачання нафти на кордоні Білорусі та України з 9 вересня.
Варто зауважити, що раніше за доставлення сирої нафти в пункти в Угорщині та Словаччині поблизу кордону з Україною відповідала російська сторона.
“Нова домовленість забезпечує стійке рішення для транспортування сирої нафти трубопроводом “Дружба”, — заявив виконавчий віцепрезидент Mol з перероблювання Габріель Сабо.
У Mol не уточнили, яка компанія або компанії здійснюватимуть постачання. А у “Лукойлі” не відповіли на запит видання щодо постачання нафти.
У липні Угорщина та Словаччина заявили про припинення постачання нафти “Лукойл” через санкції України, хоча Київ стверджує, що обсяги нафти залишилися незмінними.
Угорщина та Словаччина вважають, що відмовою від транзиту нафти Україна порушила угоду з Євросоюзом, адже таким чином вона загрожує енергетичній безпеці Європи. Проте жодна країна ЄС не підтримала це звернення.
Пізніше прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що транзит нафти “Лукойлу” з РФ не поновлять та порадив Угорщині та Словаччині не вдаватися до шантажу і відмовитися від російської нафти.
Через Україну щорічно транзитом проходить близько 12-13 млн тонн нафти. Близько 5 млн тонн з них отримує Угорщина, для якої цей обсяг становить майже 70% від імпорту.
У Києві правоохоронці затримали 34-річного чоловіка, який торгував документами про зняття з військового обліку, липовою…
Алкогольна галузь скорочує податкові надходження. Гетманцев радить податковій звернути увагу на алкогольну галузь через падіння…
Речник кремлівського диктатора Дмитро Пєсков заявив, що РФ продовжує контакти зі США щодо війни в…
24 квітня, з 11:00 до 15:00, частково обмежуватимуть рух транспорту Дніпровським узвозом.
Із 9:00 до 18:00 24 та 25 квітня частково обмежуватимуть рух транспорту проспектом Червоної Калини.
Протягом чотирьох тижнів до 20 квітня потоки нафти з усіх російських портів зросли до 3,21…