Ірина Геращенко опублікувала відповідь МЗС України на запит нардепа Володимира Арʼєва, з якої схоже, що Україна дала дозвіл на транзит російської нафти для угорської компанії MOL.
TATARSTAN, RUSSIA - JUNE 04: A view from the oil company Tatneft in Tatarstan, Russia on June 04, 2023. Tatneft is one of the largest Russian public companies with a market capitalization of more than 1.1 trillion rubles at the beginning of 2022. According to Forbes Global 2000, in 2020 Tatneft ranked 539th among the largest companies in the world in terms of listing volume. The main assets of the company are located on the territory of the Republic of Tatarstan. (Photo by Alexander Manzyuk/Anadolu Agency via Getty Images)
Подібну інформацію нардепка із фракції “Європейська Солідарність” Ірина Геращенко опублікувала у соцмережі “Х”.
Це скандал. Ми просимо світ посилити санкції проти РФ. У цей час сама українська влада, схоже, дала дозвіл на транзит російського газу в Європу. Ціна питання — мільярди євро, якими РФ продовжить фінансування війни і вбивств українців.
Зазначається, що “відповідно до пункту 1 статті 7 “Транзит” частини 11 зазначеного Договору, кожна сторона вживає заходів для спрощення транзиту енергетичних матеріалів і продуктів, керуючись принципом свободи транзиту і незалежно від походження, місця призначення або власника енергетичних матеріалів і продуктів.
Також у документі пояснюється, що “транзит”, у розумінні зазначеного Договору, означає, серед іншого, переміщення територією договірної сторони енергетичних матеріалів і продуктів походженням з другої держави й призначених для третьої держави, за умови, що хоча б одна з цих держав є стороною Договору.
У МЗС також зазначають, що українською стороною публічно та в комунікації з Європейською комісією підтверджено, що чинне законодавство не виключає можливості іншим нафтовим трейдерам, до яких не застосовано національні санкції, продовжувати діяльність на території України.
За наявною інформацією, а також попередньою оцінкою Єврокомісії, “Лукойл” не є єдиним постачальником енергетичних матеріалів продуктів російського походження до згаданих держав-членів ЄС.
Росія постачала нафту до Угорщини через південну гілку нафтопроводу “Дружба”, що проходить через Україну. Однак Словаччина та Угорщина припинили отримувати нафту від російського “Лукойлу”. Вони тоді звернулися до Європейської комісії з проханням виступити посередником у консультаціях з Україною. Однак пізніше Угорщина заблокувала зустріч міністрів ЄС у Львові.
Угорщина та Словаччина вважають, що відмовою від транзиту нафти Україна порушила угоду з Євросоюзом, адже таким чином вона загрожує енергетичній безпеці Європи. Проте жодна країна ЄС не підтримала це звернення.
Водночас під час пресконференції прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що Україна не збирається вести перемовини з росіянами про нову угоду або продовження вже наявної угоди транзиту газу і нафти.
Міністерство оборони США оголосило про планову ротацію близько 6000 американських військовослужбовців у Східній Європі влітку…
На вулиці Ярославів Вал, 27 відновили будівельні роботи на фасаді "Будинку з хлібною лавкою". Він…
Українська тенісистка Еліна Світоліна (№18 WTA) стала чемпіонкою турніру WTA 250 у французькому Руані.
Крім того, окупанти просунулися біля Нового, Преображенки та в Сухій Балці.
Міністерство економічного розвитку РФ знизило прогноз середньої ціни на нафту марки Brent у 2025 році…
Поливаний понеділок — це особливий день, який святкується на другий день після Великодня. У 2025…