Україна та НАТО можуть підписати безпекову угоду, яка передбачає захист на визначеній території, поки що без врахування тимчасово окупованих.
Flags of Ukraine and NATO are seen before a press conference of NATO Secretary General Jens Stoltenberg and President of Ukraine Volodymyr Zelensky following their negotiations in Kyiv, Ukraine 29 April 2024, amid Russia's invasion of Ukraine. NATO can create a special Fund for the financial support of Ukrainian defenses in the amount of EUR 100 billion. President of Ukraine Volodymyr Zelensky announced this during a joint briefing with NATO Secretary General Jens Stoltenberg in Kyiv, reports Ukrinform. NATO Secretary General Jens Stoltenberg made an unannounced visit to Kyiv on April 29, 2024, according to local media. (Photo by STR/NurPhoto via Getty Images)
Про це в ефірі КИЇВ24 розповів народний депутат України від фракції “Слуга народу” Юрій Камельчук.
Багатьох турбує питання: ми всією територією України можемо кудись вступити, чи ні. Цей момент потребує не просто суспільного обговорення і схвалення, а й глибокого розуміння, що буде далі, якщо це схвалить суспільство.
Народний депутат Юрій Камельчук додав, що можна говорити про приклад Кіпру. Однак насправді Україну неможливо порівняти з іншими країнами, які розділила війна. За словами нардепа, наша ситуація є надскладною через величину фронту та велику кількість військової сили з боку Росії. Тож поступовий вступ до НАТО можна було б передбачити, враховуючи ці обставини.
Я не кажу, що хтось повинен підписати угоду, що Україна змінюється територіально, але може бути підписана безпекова угода, яка передбачає захист на визначеній території, поки що не враховуючи окуповані території.
Нагадаємо, 16 жовтня 2024 року президент України Володимир Зеленський виступив у Верховній Раді й представив План перемоги. Український план містить п’ять пунктів і три таємні додатки. Перший пункт є геополітичним, другий і третій — військові, четвертий — економічний, а п’ятий — безпековий. Перші чотири пункти треба реалізувати під час війни, натомість п’ятий є післявоєнним.
Зазначимо, що український План перемоги включає: запрошення України до НАТО, збиття дронів у небі над Україною, зняття обмежень на застосування ракет Заходу по військових обʼєктах на території РФ, спільне з партнерами виробництво зброї, підписання спеціальної угоди з іншими країнами про інвестування у видобуток і використання українських цінних ресурсів, використання досвіду ЗСУ для зміцнення Європи тощо.
За словами глави держави, якщо все «буде йти по плану», то війну можна закінчити до кінця 2025 року.
Водночас 16 жовтня політичний експерт Андрій Городницький в ефірі КИЇВ24 сказав, що Сполучені Штати Америки не нададуть Україні запрошення до НАТО, оскільки для них це наразі не вигідно. За його словами, перший пункт Плану перемоги про запрошення до НАТО виглядає нереалістичним.
Також 16 жовтня пані посол США при НАТО Джуліан Сміт заявила, що Альянс поки не планує запрошувати Україну найближчим часом. Проте вона запевнила, що НАТО та офіційний Київ працюють над тим, щоб Україна рухалася до майбутнього членства.
Із 22 до 27 квітня у Vcentri HUB заплановані психологічні майстерні, школа ОСББ, заняття з…
22–27 квітня у столиці пройдуть продуктові сільськогосподарські ярмарки.
На тижні з 21 по 27 квітня у Києві буде тепло, сонячно, а в деякі дні…
Бріджит Брінк розповіла, що протягом трьох років на посаді разом із командою підтримувала українську армію,…
У Нацагентстві заявили, що не допустять до управління арештованими активами суб'єктів, пов'язаних з колишніми власниками…
Наталія Проніна частково очолила компанію "Тесоро Менеджмент", ставши її співвласницею у 2024 році.