Україна налаштована працювати з американськими колегами для досягнення взаємоприйнятного тексту угоди про корисні копалини для підписання
Андрій Сибіга
Про це заявив український міністр закордонних справ Андрій Сибіга, пише Інтерфакс-Україна.
“Я підтверджую, що Міністерство закордонних справ 28 березня дипломатичними каналами отримало новий текст так званої угоди щодо мінеральних ресурсів від американської сторони”, – сказав Сибіга на пресконференції з литовським колегою Кястутісом Будрісом в Києві у вівторок.
Сибіга наголосив, що українська сторона була готова підписати раніше напрацьовану рамкову угоду, і зараз Київ отримав “пропозицію на розвиток, і, відповідно, новий текст угоди”.
“У нас є своє законодавство щодо опрацювання такого типу документів. Відповідно, були здійснені необхідні процедури для початку проходження внутрішньодержавних необхідних процедур. Підтверджую, що ми розпочали вже консультації з американською стороною щодо тексту угоди. Відбувся вже один раунд цих консультацій”, – повідомив очільник МЗС.
Він також запевнив, що українська сторона налаштована на укладення документа, який би відповідав національним інтересам як США, так і України.
За словами міністра, Україна вважає, що текст угоди, який передбачатиме подальшу посилену присутність великого американського бізнесу, – це також внесок у безпеку інфраструктури в Україні.
“Це завжди важливо, посилення присутності американського бізнесу на території України. Тому цей процес триватиме, і ми будемо працювати з американськими колегами для досягнення взаємоприйнятного тексту для підписання”, – наголосив він.
Нагадаємо, Україна та США попередньо домовилися підписати угоду про спільний видобуток українських корисних копалин.
Згідно з домовленостями, ідеться про створення спільного Інвестиційного фонду, який наповнюватимуть із 50% усіх надходжень, отриманих від майбутньої монетизації природних активів України. В уряді України казали, що кошти мали б піти на відбудову. Як саме працюватиме такий фонд та інші деталі, делегації сторін іще мають погодити в окремій угоді.
У березні стало відомо, що президент США Дональд Трамп хоче змінити угоду про корисні копалини на «більшу й кращу». За даними медіа, адміністрація Трампа хотіла просунути нові умови, включивши контроль США над українськими атомними електростанціями.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що кінцевої версії угоди ще немає, і поскаржився, що умови постійно змінюються.
Народний депутат Ярослав Железняк заявив, що читав новий варіант угоди, де американці пропонують, аби більшість в управлінні фондом становили представники США (3 з 5 членів). Усі нові інвестпроєкти спочатку пропонуються американській стороні, та будь-які зміни відбуваються за домовленістю з американською стороною.
За даними Железняка, у тексті немає пунктів про АЕС та порти, йдеться про видобуток державних і приватних компаній. Але також немає гарантій безпеки від США.
Заява президента США Дональда Трампа про «поховання білих фермерів» в Південній Африці є неправдою. Зокрема,…
Британія уклала історичну угоду з Маврикієм, передавши контроль над островами Чагос, але зберігає оренду стратегічної…
Вінницький міський суд виніс вирок співаку, хореографу та продюсеру Юрію Бардашу за пропаганду війни, призначивши…
Речник молдовського уряду Даніел Воде підтвердив, що Молдова разом з Україною здійснює юридичні кроки з…
В Україні ще три заводи готуються розпочати виробництво біометану.
Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц дав офіційний старт роботі у Литві нової німецької бригади, яка має…