Нараз Україна займає 61 місце зі 180. Наприклад тогоріч, наша країна займала 79 позицію в рейтингу "Репортери без кордонів" (RSF).
Про це йдеться у звіті RSF.
Зазначається, що Україна піднялась у рейтингу завдяки покращенню як показника безпеки (менше вбитих журналістів), так і політичної ситуації.
Перші місця у рейтингу отримали Норвегія, Данія, Швеція, Нідерланди, Фінляндія, Естонія, Португалія та Ірландія. Це єдині країни світу, які продемонстрували цього року “добрі” показники свободи слова. Торік до цього списку належала також Литва.
Росія посідає 162 місце у рейтингу: у звіті констатується, що держава “продовжує хрестовий похід проти незалежної журналістики, а понад 1500 журналістів втекли за кордон після вторгнення в Україну”.
У 36 країнах ситуацію зі свободою слова оцінили як “дуже серйозну”. Це більшість країн Азії, зокрема Китай, Індія, КНДР, Азербайджан, а також Росія і Білорусь. При цьому Білорусь впала на 10 позицій порівняно з тим роком.
Останні місця у рейтингу посідають Іран, КНДР, Афганістан, Сирія та Еритрея.
Пентагон надає президенту США Дональду Трампу рекомендації у питанні військової допомоги Україні.
У київському культурному просторі Squat 17b 5 липня відкриється виставка Tamırlar кримськотатарської мисткині Ренати Асанової, що є її…
27 червня у Мистецькому арсеналі Києва відкрили виставку "Херсон. Степ тримає" — розповідь про довоєнну…
Прем’єр-міністр Хорватії Андрей Пленкович звинуватив президента Зорана Мілановича у відстоюванні позиції Росії більше, ніж Хорватії.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що готуються нові санкції проти осіб, які мають зв’язки з…
Рішення адміністрації Дональда Трампа призупинити деяку військову допомогу Україні стосувалося зброї, яка вже перебувала на…