Цей день відзначається щорічно з 1992 р. за рішенням ЮНЕСКО. Цього дня у 1991 році в столиці Намібії, місті Віндгук була прийнята декларація з закликом до урядів держав світу забезпечувати свободу преси та її демократичний характер. У декларації підкреслювалося, що найважливішою складовою частиною будь-якого демократичного суспільства є вільна, плюралістична й незалежна преса.
Всесвітній день свободи преси покликаний нагадати суспільству, що журналісти, виконуючи свою місію, залежать лише від читача й телеглядача, і що тиск з боку влади просто неприпустимий. Цензура, створення перешкод для обміну інформацією, залякування та пряме втручання в діяльність ЗМІ є загрозою демократії, розвитку та загальній безпеці. У цей день згадують журналістів, які загинули при виконанні професійних обов’язків.
За даними Національної спілки журналістів України, станом на 26 квітня 2024 року від початку широкомасштабного російського вторгнення в Україні загинуло 88 медійників. Збройний напад на Україну росії, де не існує вільних ЗМІ і панує державна цензура, є серйозною причиною для занепокоєння для урядів всього світу. Адже російська агресія щодо України є посяганням не лише на територіальну цілісність нашої держави, а й на журналістику – один з ключових стовпів демократії.
Невідомі особи вступили у перестрілку з поліцейськими у Махачкалі, троє силовиків загинули.
Сенатор від Каліфорнії Скотт Вінер заявив, що пропозиція є «абсурдною», і зазначив, що Алькатрас —…
Китайський преміум-бренд Zeekr, що належить автогіганту Geely, активно розширює свою присутність на ринку електромобілів. У…
Стан здоров'я глави Чечні Рамзана Кадирова помітно погіршується – і це активувало сценарій зміни влади…
Пакистанська армія на тлі напруженості з Індією зіштовхнулася з критичною нестачею артилерійських боєприпасів, запасів яких, за оцінками,…
У центрі Сан-Франциско відкрився перший у США магазин стартапу World (раніше — Worldcoin), де кожен…