Цей день відзначається щорічно з 1992 р. за рішенням ЮНЕСКО. Цього дня у 1991 році в столиці Намібії, місті Віндгук була прийнята декларація з закликом до урядів держав світу забезпечувати свободу преси та її демократичний характер. У декларації підкреслювалося, що найважливішою складовою частиною будь-якого демократичного суспільства є вільна, плюралістична й незалежна преса.
Всесвітній день свободи преси покликаний нагадати суспільству, що журналісти, виконуючи свою місію, залежать лише від читача й телеглядача, і що тиск з боку влади просто неприпустимий. Цензура, створення перешкод для обміну інформацією, залякування та пряме втручання в діяльність ЗМІ є загрозою демократії, розвитку та загальній безпеці. У цей день згадують журналістів, які загинули при виконанні професійних обов’язків.
За даними Національної спілки журналістів України, станом на 26 квітня 2024 року від початку широкомасштабного російського вторгнення в Україні загинуло 88 медійників. Збройний напад на Україну росії, де не існує вільних ЗМІ і панує державна цензура, є серйозною причиною для занепокоєння для урядів всього світу. Адже російська агресія щодо України є посяганням не лише на територіальну цілісність нашої держави, а й на журналістику – один з ключових стовпів демократії.
Колишньому посадовцю Міністерства оборони України та керівнику приватної компанії-постачальника повідомлено про підозру у справі щодо…
Федеральний суд у Нью-Йорку визнав репера Шона «Дідді» Комбса винним у перевезенні людей для заняття…
Внаслідок удару двох безпілотних літальних апаратів по Іжевському електромеханічному заводу «Купол» було пошкоджено будівлю першого…
З квітня по червень цього року в столиці демонтували 1296 тимчасових споруд, які працювали без…
Департамент економіки та інвестицій Київської міської державної адміністрації (КМДА) повідомляє, що наразі не має офіційних…
Проєкт Evocation встановив особи начальників поліції російського Єкатеринбурга, які, ймовірно, несуть відповідальність за загибель братів…