Безпілотники кардинально змінили хід війни в Україні. Тепер командири сидять у бункерах і стежать за моніторами, поки розвідувальні дрони шукають цілі на землі. Щойно ціль виявлено, по ній може бути завдано удару артилерією, мінометами, або дронамі-бомбардувальниками і FPV. Проблема в тому, що більше половини безпілотників у повітрі губляться через системи РЕБ або поломки. Але нове поповнення в арсеналі обох сторін показує набагато кращу ефективність.
Про це пише The Economist.
Йдеться про волоконно-оптичні БПЛА, які не мають радіосигналу, який можна було б засікти або заглушити, і їх стає вкрай складно зупинити.
Повідомляється, що на одному із заводів у Києві виробництво таких дронів збільшується – з 600 одиниць на місяць до очікуваних 10 000 до кінця літа. Йдеться про компанію 3DTech – одну з 11 українських компаній, які займаються дронами на оптоволокні.
Крім того, компанія щомісяця також виробляє близько 3000 комплектів для модернізації вже наявних дронів. “Командир підрозділу безпілотників “Тайфун” Михайло налаштований оптимістично: зараз 20% його дронів відносяться до нового типу, але він вважає, що до літа вони становитимуть більшість”, – пише ЗМІ.
На відміну від звичайних безпілотників, волоконно-оптичними керують за допомогою надтонкої нитки, що нагадує волосінь, – аналогічно керованим дротом ракетам, які вперше були застосовані ще в 1945 році.
Такі дрони не тільки складно збити. Завдяки кабелю забезпечується кристально чітке передавання зображення оператору. Різниця – як між каламутною картинкою старого телевізора 1970-х років і зображенням у HD, пояснює Юрій Ганусьяк, чия компанія постачає акумулятори для виробників дронів.
Нагадаємо, що українські котушки на 25 і 30 км для оптоволоконних FPV-дронів компанії 3DTech успішно пройшли внутрішні випробування та запущені в серійне виробництво.
9 травня в Головному корпусі Музею війни відкриють виставковий проєкт «Пам’ять. Діалоги», реалізований у співпраці…
З 9 по 25 травня у виставкових залах Центрального будинку художника Національної спілки художників України…
Відділення було розташоване на першому поверсі житлового будинку.
Очільник ОП наголосив, що Україна показала себе відповідальним і конструктивним партнером. Зокрема підписала зі США…
Нардеп Ярослав Железняк також запевнив, що «все пройде спокійно» і документ набере достатню кількість голосів.
ЄС скасував мита на український агроекспорт після повномасштабного вторгнення РФ у 2022 році для підтримки…