Рішення МЗС України призупинити консульське обслуговування українських чоловіків не вплине на їхній статус біженців у ФРН.
Громадянство України. Паспорт
Про це йдеться у відповіді берлінського сенату на запит DW.
Надання чи продовження українським біженцям тимчасового посвідки на проживання в Німеччині не передбачає неодмінної наявності у них чинного паспорта. Головне, щоб у німецької влади була можливість встановити особистість людини будь-яким чином.
Про це заявив у відповіді на запит DW представник берлінського сенату, тобто уряду Берліна, який має статус однієї із 16 федеральних земель ФРН. Усі питання, які стосуються перебування іноземців у Німеччині, належать до компетенції саме земельної влади.
Нагадаємо, уряд заборонив пересилати закордонні паспорти та паспорти громадянина України за кордон. Тепер призовники зможуть отримати їх тільки в Україні. Про це йдеться в постанові Кабінету Міністрів.
Чоловіки від вісімнадцяти до шістдесяти років зможуть отримати зазначені документи у територіальних підрозділах Державної міграційної служби. Заборона не поширюватиметься на чоловіків, що мають інвалідність або тих, хто має родичів із інвалідністю та супроводжує їх за кордоном, і на чоловіків, які супроводжують дітей. Також заборона не діє на громадян, які їдуть для лікування.
Водночас у МЗС роз’яснили рішення Кабміну. Там зазначили, що постанова стосується лише заяв, отриманих в держпідприємстві “Документ”. А воно не є частиною МЗС і підпорядковується Державній міграційній службі.
У відомстві наголосили, що консульства працюватимуть без змін. Тим часом, у постанові Кабміну йдеться про те, що пересилати документи до дипустанов за кордоном не будуть. Виходить, навіть якщо консульства з 18 травня прийматимуть заяви від чоловіків призовного віку, отримати документи вони там не зможуть.
МЗС не мало права навіть тимчасово обмежувати надання консульських послуг для чоловіків, якщо Україна є правовою державою, стверджує народна депутатка Ірина Фріз. На її думку, Кабмін повинен терміново відкликати це розпорядження, щоб не дискредитувати Україну в очах міжнародних партнерів і наших громадян, які на легальних підставах перебувають за кордоном.
Голова МЗС Дмитро Кулеба також висловився про призупинення консульських послуг за кордоном. Він заявив, що вважає це рішення справедливим з огляду на ухвалення нового законодавства.
Із 22 до 27 квітня у Vcentri HUB заплановані психологічні майстерні, школа ОСББ, заняття з…
22–27 квітня у столиці пройдуть продуктові сільськогосподарські ярмарки.
На тижні з 21 по 27 квітня у Києві буде тепло, сонячно, а в деякі дні…
Бріджит Брінк розповіла, що протягом трьох років на посаді разом із командою підтримувала українську армію,…
У Нацагентстві заявили, що не допустять до управління арештованими активами суб'єктів, пов'язаних з колишніми власниками…
Наталія Проніна частково очолила компанію "Тесоро Менеджмент", ставши її співвласницею у 2024 році.