Про це йдеться у відповіді берлінського сенату на запит DW.

Надання чи продовження українським біженцям тимчасового посвідки на проживання в Німеччині не передбачає неодмінної наявності у них чинного паспорта. Головне, щоб у німецької влади була можливість встановити особистість людини будь-яким чином.

Про це заявив у відповіді на запит DW представник берлінського сенату, тобто уряду Берліна, який має статус однієї із 16 федеральних земель ФРН. Усі питання, які стосуються перебування іноземців у Німеччині, належать до компетенції саме земельної влади.

Уряд припинив чоловікам призовного віку видавати нові паспорти за кордоном

Нагадаємо, уряд заборонив пересилати закордонні паспорти та паспорти громадянина України за кордон. Тепер призовники зможуть отримати їх тільки в Україні. Про це йдеться в постанові Кабінету Міністрів.

Чоловіки від вісімнадцяти до шістдесяти років зможуть отримати зазначені документи у територіальних підрозділах Державної міграційної служби. Заборона не поширюватиметься на чоловіків, що мають інвалідність або тих, хто має родичів із інвалідністю та супроводжує їх за кордоном, і на чоловіків, які супроводжують дітей. Також заборона не діє на громадян, які їдуть для лікування.

Водночас у МЗС роз’яснили рішення Кабміну. Там зазначили, що постанова стосується лише заяв, отриманих в держпідприємстві “Документ”. А воно не є частиною МЗС і підпорядковується Державній міграційній службі.

У відомстві наголосили, що консульства працюватимуть без змін. Тим часом, у постанові Кабміну йдеться про те, що пересилати документи до дипустанов за кордоном не будуть. Виходить, навіть якщо консульства з 18 травня прийматимуть заяви від чоловіків призовного віку, отримати документи вони там не зможуть.

МЗС не мало права навіть тимчасово обмежувати надання консульських послуг для чоловіків, якщо Україна є правовою державою, стверджує народна депутатка Ірина Фріз. На її думку, Кабмін повинен терміново відкликати це розпорядження, щоб не дискредитувати Україну в очах міжнародних партнерів і наших громадян, які на легальних підставах перебувають за кордоном.

Голова МЗС Дмитро Кулеба також висловився про призупинення консульських послуг за кордоном. Він заявив, що вважає це рішення справедливим з огляду на ухвалення нового законодавства.