Винищувач-невидимка, який прозвали Frankenjet за аналогією з чудовиськом Франкенштейна, зібрали з двох частин розбитих під час навчань F-35.
Про це повідомляє CNN.
Винищувач F-35A Lightning II, який отримав назву “Франкенджет” і приписаний до 388-го винищувального крила, повертається на авіабазу Гілл у штаті Юта. Це унікальний літак, історія якого почалася ще 11 років тому.
Тоді у F-35A, який готувався до вильоту на навчальний політ з авіабази Еглін у Флориді, сталася “катастрофічна відмова двигуна”. У підсумку внаслідок пожежі було знищено дві третини задньої частини винищувача.
Потім, 8 червня 2020 року, в іншого F-35A відмовила носова стійка шасі під час посадки на авіабазі Гілл у штаті Юта, що призвело до серйозних пошкоджень цього бойового літака.
У підсумку у ВПС США опинилися два дорогих зламаних винищувачі, вартістю 75 мільйонів доларів кожен.
“Замість того, щоб списати обидва літаки як збиток… у 2022 році команди ухвалили сміливе рішення зняти носову частину з AF-27 і встановити її на AF-211, щоб максимально заощадити і повернути в парк боєздатний літак“, — повідомили на авіабазі.
Скотт Тейлор, провідний інженер-механік компанії Lockheed Martin, у пресрелізі за 2023 рік описав перспективи майбутніх робіт.
“Усі секції літака теоретично можна розібрати і зібрати заново, але цього ще ніхто не робив. Це перший F-35 “Франкенджет” на сьогодні. Це історія“, — зізнався він.
Майже два з половиною роки ремонту принесли свої плоди в січні, коли Frankenjet здійснив перший політ з авіабази Гілл на завод F-35 компанії Lockheed Martin у Форт-Верті, штат Техас.
Наприкінці минулого місяця “Франкенджет” повернули на військову базу, повідомивши, що він анітрохи не гірший за новий. Ремонт обійшовся в 11,7 млн доларів, а Пентагону вдалося заощадити 63 млн доларів порівняно з вартістю нового літака на заміну.
За даними Міжнародного інституту стратегічних досліджень, у парку ВПС США налічується 383 літаки F-35A. 17 інших країн або володіють цими літаками, або хочуть їх придбати.
Нагадаємо, що у Канаді та Європі зростає занепокоєння щодо того, чи є великі закупівлі висококласної американської зброї, зокрема винищувача F-35 Joint Strike Fighter, розумним стратегічним вибором для західних країн, які хвилюються за свої інвестиції в оборонні технології США. Причина – політика, яку провадить президент США Дональд Трамп. Це може вплинути на міжнародні продажі винищувача F-35 виробництва Lockheed Martin та інших сучасних американських літаків, таких як F-16.
Американська філософиня Донна Гаравей отримає "Золотого лева" за життєві досягнення на Венеційській архітектурній бієнале 2025…
На цій же зустрічі президентка ПА ОБСЄ обмінялася рукостисканням із представником російської делегації Костянтином Косачовим, порушивши цим…
У п'ятницю, 18 квітня, Уряд опублікував текст меморандуму щодо угоди про корисні копали, який напередодні…
Італійська прем'єр-міністр Джорджія Мелоні у четвер, 17 квітня, заявила, що президент США Дональд Трамп прийняв…
Місцевий депутат із Забайкальського краю росії Михайло Носик стверджує, що вже четвертий рік живе в…
Bloomberg пише, що наразі Польща, порівняно з іншими країнами НАТО, найбільше витрачає коштів на оборону у відсотках…