Міністерство інфраструктури Польщі в понеділок повідомило, що звернулось до України з пропозицією для врегулювання блокади на кордоні, яку три тижні організовують польські перевізники.
This aerial view taken on November 10, 2023 shows trucks near the Polish-Ukrainian border crossing in Dorohusk, Poland as Ukrainian drivers protest and ask Polish police officers to let them pass to Ukraine. Several dozen owners of transport companies on November 6 blocked three major Polish border crossings with Ukraine in protest at what they say is unfair competition from the neighbouring country's businesses. Trucks lined up at the border checkpoint in Dorohusk, with almost all cargo traffic blocked by protesters who blamed the liberalisation of European Union rules for the slump in their revenues. (Photo by Damien SIMONART / AFP) (Photo by DAMIEN SIMONART/AFP via Getty Images)
Про це йдеться в повідомленні відомства.
Так, міністр інфраструктури Польщі Анджей Адамчик звернувся до віцепрем’єра Олександра Кубракова з проханням скасувати обов’язкову реєстрацію в системі «єЧерга» транспортних засобів, які повертаються з України до ЄС і розвантажені на прикордонних переходах Зосін – Устилуг та Нижанковичі – Мальховіце.
Він пояснив, що, на думку протестувальників, ця система «дозволяє нерівноправне ставлення щодо українських та польських перевізників».
Це спричинило значне збільшення часу очікування для транспортних засобів, зареєстрованих у ЄС, які повертаються з України без вантажу, щоб перетнути українсько-європейський кордон.
Також очільник Мінінфраструктури Польщі звернувся до комісара ЄС з питань транспорту Адіни Валеан з проханням створити спільний комітет для аналізу впливу угоди про лібералізацію транспортних перевезень з Україною на ринок автомобільних перевезень ЄС.
6 листопада польські перевізники влаштували страйк на кордоні з Україною поблизу пунктів пропуску “Ягодин-Дорогуськ”, “Краківець-Корчова”, “Рава-Руська-Гребенне”. Через це ускладнився рух для вантажівок.
Польські підприємці скаржаться, зокрема, на недоброчесну конкуренцію з українського боку та тривале очікування вантажівок на в’їзд до Польщі. Мітингувальники вимагають заборонити реєстрацію в Польщі транспортних компаній з іноземним капіталом, через що польських підприємців витісняють із ринку.
Також вони вимагають відновлення дозволів на в’їзд до Євросоюзу для українських перевізників та поліпшення обслуговування на кордоні. Організатори заявили, що будуть протестувати до 3 січня.
На тлі страйку 16 листопада Європейська комісія заявила, що може розпочати карну процедуру проти Польщі, якщо влада не втрутиться у питання блокування перевізниками пунктів пропуску на кордоні з Україною.
Крім того, у п’ятницю, 17 листопада, представники польських автоперевізників заявили, що розширять прикордонну акцію проти України, заблокувавши ще один пункт пропуску для вантажних автомобілів “Шегині – Медика”.
Також у п’ятницю, 17 листопада, консули генерального консульства України в Любліні відвідали пункти пропуску “Рава-Руська – Гребенне” і “Дорогуськ – Ягодин”. Вони закликали польську сторону якнайшвидше розблокувати рух вантажного транспорту та забезпечити усім необхідним українських водіїв, які змушені чекати в багатокілометрових чергах.
Крім того, польські перевізники заявили, що мають намір продовжити блокаду найбільшого пункту пропуску “Ягодин – Дорогуськ” на кордоні з Україною до лютого 2024 року. Крім того, лідер польських мітингарів анонсував розширення блокади на четвертий пункт пропуску “Медика – Шегіні” з 23 листопада.
До слова, у четвер, 23 листопада, протестувальники заявили, що мають намір заблокувати ПП “Нижанковичі-Мальховіце”. Відомо, що незаблокованими на польському кордоні залишаються два пункти пропуску, які відкриті для порожніх вантажівок: “Нижанковичі-Мальховіце” і “Устилуг-Зосін”
Провідні дипломати з Великої Британії, США, Франції, Німеччини та України відклали заплановану на середу зустріч…
Сполучені Штати у вівторок, 22 квітня, запровадили санкції проти іранського магната у сфері скрапленого газу…
Європейські регулятори анонсували перевірку відеоконтенту у TikTok, який пропагує надмірну худорлявість. Йдеться про ролики з…
В Україні працюють 17 заводів із виробництва біоетанолу. Їх сукупна потужність становить 430 000 тонн…
США на зустрічі в Лондоні з делегаціями України та інших європейських держав представлять власний мирний…
Російська армія вдарила дроном по Марганцю. Через атаку в місті багато загиблих та поранених.