Щоправда, в «Борисполі» та «Укроборонпромі» називати цифри відмовляються.
Низка державних компаній, таких як «Нафтогаз», «Укрзалізниця» та «Укрпошта», оприлюднили зарплати керівництва за жовтень відповідно до нового законодавства.
Раніше інформацію про зарплати в держкомпаніях дізнавалися переважно з річних звітів, але нове законодавство вимагає від приблизно 1,5 тисяч держкомпаній щомісяця публікувати зарплати членів правління та наглядових рад. У такий спосіб хочуть збільшити прозорість роботи і контролювати ефективність витрат.
Частина великих компаній оприлюднила звіти за жовтень. Так, Олександр Голодницький, директор Адміністрації морських портів України — має 289 тис грн на місяць. Ігор Смілянський, директор «Укрпошти» — отримує 312 тис грн на місяць.
Голови правління 4-х державних банків заробляють так: Сергій Єрмаков, директор «Укрексімбанку» — 450 тис грн, Андрій Кравець, директор «Укргазбанку» — 620 тис грн, Сергій Наумов, директор «Ощадбанку» — 1 млн грн та Герхард Бьош, директор «Приватбанку» — 1 млн 100 тис грн.
Але не усі компанії одразу розкрили суми зарплат керівників. Аеропорт «Бориспіль» пропустив дедлайн – речниця Юлія Красовська заявила Forbes, що юристи ще вивчають нові норми. Аеропорт планує опублікувати звіт наступного тижня з 8 по 12 жовтня.
При цьому голова наглядової ради аеропорту Володимир Жмак не розуміє, навіщо потрібен цей закон, якщо держкомпанії і так звітували про зарплати в річних фінзвітах.
«Робити це щомісяця – додаткова бюрократія. Можливо, хтось хоче показати, що у держсекторі люди отримують багато. Не зрозуміло, кому це принесе дивіденди. Тільки спровокує конфлікт у суспільстві».
За його словами, робота менеджерів-початківців і непублічних членів наглядових рад від цього «може постраждати».
Юрист «Укроборонпрому» Данило Федорчук сказав, що компанія не підпадає під цей закон, бо має особливу форму власності – це концерн.
«Після того, як концерн перетворюється на акціонерне товариство, ми публікуватимемо дані про зарплати на сайті компанії згідно із законом», – каже Федорчук.
Голова концерну Юрій Гусєв і до закону мав щомісяця показувати дохід: його зарплата перевищує 50 мінімальних заробітних плат – 398 000 грн. на місяць.
«Оператор ГТС України» пропустила дедлайн і ухвалить рішення про те, що робити зі звітом після того, як юристи вивчать закон.
«Зазвичай щорічно публікується рівень компенсації всього менеджменту», — розповів видання директор компанії Сергій Макогон. За його словами, оголошувати велику зарплату окремої людини, називаючи її ім’я та прізвище, – «небезпечно».
Розкриття зарплат топ-менеджерів та наглядової ради – міжнародна практика, але українці, які не звикли до великих цифр, розкритикують високоплачуваних керівників, каже Ігор Смілянський, СЕО «Укрпошти». За його словами, і так невеликий притік кадрів у держсектор буде ще меншим.
«У нашій країні люди вважають, що великими компаніями можуть керувати менеджери із заробітною платою водія Uber. Вони спокійно живуть із тим, що чиновник отримує $300, але їздить на мерседесі та живе у Кончі-Заспі» — каже він.
Зауважимо: Верховна Рада ініціювала зміни до законів про доступ до персональної інформації після випадку з «Нафтогазом» навесні. Новий керівник компанії опублікував заплату та бонуси звільненого перед цим Андрія Коболєва та його команди — семеро топ-менеджерів отримали 30 мільйонів гривень.
А Раніше стала відома зарплата Шмигаля та віце-прем’єрів за жовтень.
Фото: Unsplash
Прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер заявив, що будь-які зустрічні вимоги Росії до ініціативи щодо 30-денного припинення вогню будуть…
Україна ефективно захищає себе проти російської агресії завдяки волі народу та героїзму своїх солдатів, але…
Президент Володимир Зеленський та європейські лідери сказали американському колезі Дональда Трампу, що у разі припинення…
10 травня, у швейцарському місті Женева зустрілися віцепрем'єр Китаю Хе Ліфенґ та міністр фінансів США Скотт Бессент.…
Між Силами оборони України та російськими військами від початку доби відбулися 84 бойові зіткнення, на…
США візьмуть на себе керівну роль у моніторингу дотримання режиму припинення вогню в Україні.