Серйозний дефіцит критично важливих ракет для систем протиповітряної оборони не дає Силам оборони повною мірою захистити свою критично важливу інфраструктуру від ударів росіян.
енергетика удари пошкодження обстріл тес дтек Workers clean debris in a turbine hall full of scorched equipments at a power plant of energy provider DTEK, destroyed after an attack, in an undisclosed location in Ukraine on April 19, 2024, amid the Russian invasion of Ukraine. Russia was able to destroy a key power plant serving Kyiv because Ukraine ran out of defensive missiles, President Volodymyr Zelensky said on April 16, 2024. For three-and-a-half weeks, Russia has launched near continuous strikes on Ukraine's power grid, leaving over a million people without electricity. (Photo by Genya SAVILOV / AFP) (Photo by GENYA SAVILOV/AFP via Getty Images)
Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).
Виконавчий директор енергетичного підприємства ДТЕК Дмитро Сахарук в інтерв’ю Kyiv Post заявив, що на кожну ракету-перехоплювач Повітряних сил, військові РФ мають від п’яти до шести ракет для запуску по Україні.
За його словами, якщо Росія запустить по будь-якій цілі в Україні 10 ракет, Силам оборони потрібно буде відповісти щонайменше 12 ракетами ППО для ефективного захисту від атаки.
Сахарук підкреслив, що нестача ракет-перехоплювачів унеможливлює прикриття об’єктів енергосистеми, які Україна вже відремонтувала або ремонтує.
У звіті ISW також зазначили, що кампанія повітряних ударів Росії по енергосистемі України вже наклала серйозні обмеження на потужності з виробництва електроенергії у країні.
Російські війська змогли використати нестачу сучасних західних систем ППО для максимального пошкодження енергетичних потужностей країни впродовж 2024 року.
Україна втратила близько 9 гігаватів генерувальних потужностей через сім останніх російських атак на енергосистему. Про це повідомив очільник НЕК “Укренерго” Володимир Кудрицький.
Він підсумував, що Україна має невідкладно почати будувати об’єкти нерозподіленої генерації, готуючись до цієї та наступної зими. Адже невеликі електростанції зроблять Україну стійкішими до нових російських атак.
Водночас генеральний директор компанії YASNO Сергій Коваленко розповів, що у найближчі півтора-два місяці ситуація з дефіцитом електроенергії у “сірих зонах” буде складною. За його словами, наразі в Україні спостерігається жорсткий дефіцит внутрішньої генерації електроенергії та навіть максимальний імпорт не розв’язує проблему.
Раніше також повідомляли, що у столиці вже планують побудувати дві ТЕЦ на різних берегах, які працюватимуть на комбінованому паливі. Для їх функціонування буде використовуватись сміття.
Крім того, окупанти просунулися біля Нового, Преображенки та в Сухій Балці.
Міністерство економічного розвитку рф знизило прогноз середньої ціни на нафту марки Brent у 2025 році…
Поливаний понеділок — це особливий день, який святкується на другий день після Великодня. У 2025…
Роботи проводитимуть на Харківському шосе, Великій Кільцевій дорозі, вулиці Вишгородській, вулиці Полярній, проспекті Степана Бандери,…
Велика Британія має намір значно наростити виробництво вибухових речовин і артилерійських боєприпасів, щоб скоротити залежність від…
Чиновники США передавали конфіденційні документи тисячам працівників Адміністрації служб загального призначення (GSA), зокрема потенційно секретні…