Про це повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.
Ми маємо використати всі шляхи й можливості, що дозволять продукувати енергію. На це, власне, спрямована Концепція енергетичної стійкості Києва (Енергетичне відновлення: шлях до розподіленої когенерації). Серед інших об’єктів вона передбачає створення двох ТЕЦ на різних берегах столиці, що працюватимуть на комбінованому паливі і використовуватимуть висококалорійні фракції відходів.
За його словами, нині столиця активно вивчає досвід інших міст щодо поводження з відходами. Зокрема посадовці в межах робочого візиту відвідали Львів та об’єкти будівництва сміттєпереробного комплексу. Також оглянули сміттєвий полігон поблизу села Грибовичі, де здійснюється рекультивація.
За словами Пантелеєва, представники Києва домовились із львівськими колегами про подальшу взаємодію у цій сфері та обмін досвідом. Він додав, що великі міста зможуть використовувати альтернативні види палива, щоб подолати дефіцит енергії та розв’язати проблему накопичення сміття.
Таку практику широко використовують у європейських містах і прагнемо застосовувати ми.
Раніше також повідомляли, що КП “Київтеплоенерго” провело аукціон на закупівлю 15 когенераційних установок для виробництва тепла й електроенергії з загальною потужністю 60 МВт. Переможцем аукціону стала словацька компанія KTS Engineering s.r.o. – авторизований дистриб’ютор газових двигунів Jenbacher від австрійської компанії INNIO. Вона продасть Київтеплоенерго дев’ять когенераційних установок на 4500 кВт (Jenbacher JMS 624 GS-N.L.) і шість установок на 3333 кВт (Jenbacher JMS 620 GS-N.L.).
Нагадаємо, Київська міська рада погодила встановлення 6 міні-ТЕЦ у столиці. Про те, де вони будуть розташовані, читайте в матеріалі КИЇВ24.