Однією з основних локацій на святкуванні стане кінотеатр «Лейпциг» у Святошинському районі.
Фестиваль німецького кіно, форум культурних інновацій, концерти та фестиваль їжі – Київ готується прийняти тиждень лейпцизьких проектів у травні 2022 року. Плани та очікування від продовження святкування 60-річчя побратимства української столиці з Лейпцигом обговорили представники київської делегації на чолі із заступником голови КМДА Валентином Мондриївським та представниками Департаменту культури Лейпцига.
«Лейпциг – один із найдавніших партнерів Києва, і особливе місце у наших відносинах посідає саме культурне співробітництво. У рамках Днів Києва у Лейпцигу ми провели зустрічі з представниками Департаменту культури Лейпцига, зустрілися з керівництвом музею Шумана та музею Мендельсона, відвідали Центр єврейської культури – будинок Аріовича, центр мистецтва «Шпіннерай». Досвід цих інституцій надзвичайно цікавий для української столиці – ми вже почали напрацьовувати варіанти співпраці та створення спільних проєктів. Ми вже готуємося приймати тиждень лейпцизьких проєктів у Києві, який запланований на кінець травня 2022 року», – зазначив Мондриївський.
За його словами, однією з основних локацій проведення Днів Лейпцига в Києві стане кінотеатр «Лейпциг» у Святошинському районі. Там планують провести фестиваль німецького кіно. Також розглядають варіант проведення у парку «Інтернаціональний», що поблизу кінотеатру «Лейпциг», фестивалю саксонської та української кухні, а також організації інших активностей для відвідувачів, серед яких, наприклад, воркшопи від німецьких дизайнерів зі створення DIY-меблів.
«Культурні інституції Лейпцига мають великий досвід у створенні проєктів, які сприяють залученню громадян до культурних процесів. І цей досвід для нас є дуже цікавим. На прохання лейпцизьких колег, ми вже вивчаємо можливість створення у кінотеатрі «Лейпциг» публічного простору, який би став осередком лейпцизької культури у Києві та місцем для діалогу громадськості з міською владою через культурні ініціативи», – зазначив Мондриївський.
Він також розповів про ідею організації форуму креативних індустрій та культурних інновацій, де представники культурних інституцій Києва та Лейпцига зможуть «не просто обмінятися досвідом, а й створити реальні колаборації та започаткувати спільні проекти».
В КМДА нагадують, що Київ та Лейпциг відзначають 60-річчя побратимства. У рамках святкування 9-12 жовтня у Лейпцигу проходять Дні Києва. Стартували заходи з відкриття фотовиставки київського фотографа Михайла Марківа «Демократія київських вулиць» за участю київського міського голови Віталія Кличка. Також голова КМДА Віталій Кличко виступив у Лейпцигу з промовою про демократію на заході з нагоди річниці початку мирної революції 1989 року в НДР.
Також у рамках святкування Валентин Мондриївський відкрив виставку київських ілюстраторів у приміщенні Нової ратуші Лейпцига та презентував ретроспективне видання «Поліфонія міського партнерства Лейпциг-Київ 60 років».
Фото: Фейсбук
У Святошинському районі триває ліквідація наслідків комбінованої ворожої атаки на столицю 24 квітня. Окрім працівників…
У лікарні помер один із поранених внаслідок російського удару по Києву 24 квітня. Кількість убитих…
У суботу Уганда оголосила про припинення останнього спалаху лихоманки Ебола, за три місяці після того,…
Значне зростання курсу євро після оголошення президентом США Дональдом Трампом рішення про підвищення торговельних мит…
Протягом 2020–2022 років українські контент-мейкери на платформі OnlyFans отримали понад $111 мільйонів доходу.
Росія публічно оголосила свої умови на мирних перемовинах для завершення війни з Україною. Вони суперечать мирному…