Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що неможливо, щоб Україна приєдналася до Європейського Союзу раніше, ніж країни Західних Балкан, адже це нібито повністю суперечило б принципу заслуг у процесі інтеграції
BRUSSELS, BELGIUM - JANUARY 24: Hungarian Minister of Foreign Affairs & External Economy Peter Szijjarto is talking to media prior an EU Foreign affairs Ministers meeting in the Europea, the EU Council headquarter on January 24, 2022 in Brussels, Belgium. Ministers will exchange views on the most recent developments in Syria, Libya and also focus on Russias military build-up around Ukraine but also touching on Belarus and Kazakhstan. (Photo by Thierry Monasse/Getty Images)
Про це пише hirado.hu
Під час панельної дискусії на Budapest Balkans Forum міністр висловив жаль з приводу того, що вже дуже давно до Європейського Союзу не приймали нових членів, тоді як нині спільнота перебуває в жахливому стані як з економічної, так і з безпекової точки зору.
«Очевидно, що наша ситуація набагато гірша, ніж раніше. Очевидно, що нам необхідне певне оновлення, нова енергія, щось, що допоможе нам покращити наш стан», – заявив він, додавши, що такий імпульс може надійти лише із Західних Балкан.
У цьому контексті він також висловив невдоволення тим, що країни регіону в середньому чекають на членство вже 14,5 року.
Він згадав також про лицемірство окремих держав-членів, адже, за його словами, дехто говорить абсолютно різні речі в закритих колах і публічно.
«Коли вони виступають на публіці, то завжди підтримують розширення, але коли ми всі 27 сідаємо за закритими дверима, то ми, хто дійсно підтримує розширення, опиняємося в меншості», – підкреслив він.
«Більшість держав-членів, коли справа доходить до суті, коли потрібно говорити про реальні питання, а не просто займатися комунікацією, пропагандою та пустими фразами, виступають проти розширення», – додав він.
«Ми не повинні ганьбити та принижувати країни Західних Балкан, тому що вводити їх в оману – це теж приниження», – продовжив він.
Потім він назвав неможливим те, що Україна приєднається до Європейського Союзу раніше, ніж країни Західних Балкан. У зв’язку з цим він говорив про важливість принципу заслуг у процесі інтеграції, на який часто посилаються європейські політики.
Він вважав, що цей принцип має застосовуватися до всіх країн-кандидатів, і навряд чи Україна краще відповідає критеріям членства, ніж країни Західних Балкан.
«Якщо ми вважаємо, що принцип заслуг означає лише те, чи перебуває країна у стані війни чи ні, тоді давайте говорити про це відкрито і не використовувати лицемірні слова», – зазначив він.
Петер Сійярто наголосив, що прийняття до ЄС країн Західних Балкан не тільки збільшило б кількість держав-членів, але й значно зміцнило б спільноту.
«Настав час для приєднання країн Західних Балкан, і таким чином ми можемо зробити Європейський Союз сильнішим», – сказав він, наголосивши, що зараз це надзвичайно необхідно, адже США та Китай значно випередили ЄС у глобальному економічному рейтингу.
Однією з головних причин цього, за його словами, є те, що Європейська комісія не ухвалила відповідних заходів у відповідь на політику США, яка віддає перевагу національним компаніям, як і зараз не реагує вчасно.
«Ми знаємо ще з листопада, що Дональд Трамп став новим президентом Сполучених Штатів. Він проводить вкрай патріотичну політику, і ми знаємо це ще з 2016 року. Тоді він вперше обійняв посаду, відтоді минуло чимало часу. І з початку передвиборчої кампанії ми знали, що він буде продовжувати цю політику. Ми знали, що він хоче запровадити мита. Ми знаємо це вже місяцями, а тепер дивуємося, що це сталося», – заявив він.
«Як так сталося, що з боку Європейської комісії не було проактивного підходу до створення платформи для переговорів? Ми сиділи в окопах і чекали, що станеться. Це неправильний підхід», – додав він.
Угорщина має тісні зв’язки з Сербією. Хоча Сербія офіційно прагне до вступу в ЄС, Вучич уникає санкцій проти Росії та зберігає дружні відносини з Москвою.
Орбан, хоча й очолює країну-члена ЄС і НАТО, також підтримує зв’язки з Кремлем, критикуючи санкції ЄС проти Росії та виступаючи за енергетичну співпрацю з Москвою.
Обидва лідери неодноразово зустрічалися з Володимиром Путіним навіть після повномасштабного вторгнення в Україну.
Міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський порівняв заяви Росії про нібито "припинення вогню" в Україні…
Європейський комісар з питань оборони Андрюс Кубілюс вважає, що Швеція повинна взяти на себе ініціативу…
Президент США Дональд Трамп висловив сподівання, що Росія та Україна "укладуть угоду" наступного тижня й…
88-річний понтифік за порадою лікарів не очолив традиційну великодню месу у Ватикані, але він привітав…
Росія розглядається як можливий пункт призначення для іранських запасів урану, а також як арбітр у…
Тактика: заманити Трампа – та ізолювати Зеленського, пише видання.