Про це пише  hirado.hu

Під час панельної дискусії на Budapest Balkans Forum міністр висловив жаль з приводу того, що вже дуже давно до Європейського Союзу не приймали нових членів, тоді як нині спільнота перебуває в жахливому стані як з економічної, так і з безпекової точки зору.

«Очевидно, що наша ситуація набагато гірша, ніж раніше. Очевидно, що нам необхідне певне оновлення, нова енергія, щось, що допоможе нам покращити наш стан», – заявив він, додавши, що такий імпульс може надійти лише із Західних Балкан.

У цьому контексті він також висловив невдоволення тим, що країни регіону в середньому чекають на членство вже 14,5 року.

Він згадав також про лицемірство окремих держав-членів, адже, за його словами, дехто говорить абсолютно різні речі в закритих колах і публічно.

«Коли вони виступають на публіці, то завжди підтримують розширення, але коли ми всі 27 сідаємо за закритими дверима, то ми, хто дійсно підтримує розширення, опиняємося в меншості», – підкреслив він.

«Більшість держав-членів, коли справа доходить до суті, коли потрібно говорити про реальні питання, а не просто займатися комунікацією, пропагандою та пустими фразами, виступають проти розширення», – додав він.

«Ми не повинні ганьбити та принижувати країни Західних Балкан, тому що вводити їх в оману – це теж приниження», – продовжив він.

Потім він назвав неможливим те, що Україна приєднається до Європейського Союзу раніше, ніж країни Західних Балкан. У зв’язку з цим він говорив про важливість принципу заслуг у процесі інтеграції, на який часто посилаються європейські політики.

Він вважав, що цей принцип має застосовуватися до всіх країн-кандидатів, і навряд чи Україна краще відповідає критеріям членства, ніж країни Західних Балкан.

«Якщо ми вважаємо, що принцип заслуг означає лише те, чи перебуває країна у стані війни чи ні, тоді давайте говорити про це відкрито і не використовувати лицемірні слова», – зазначив він.

Петер Сійярто наголосив, що прийняття до ЄС країн Західних Балкан не тільки збільшило б кількість держав-членів, але й значно зміцнило б спільноту.

«Настав час для приєднання країн Західних Балкан, і таким чином ми можемо зробити Європейський Союз сильнішим», – сказав він, наголосивши, що зараз це надзвичайно необхідно, адже США та Китай значно випередили ЄС у глобальному економічному рейтингу.

Однією з головних причин цього, за його словами, є те, що Європейська комісія не ухвалила відповідних заходів у відповідь на політику США, яка віддає перевагу національним компаніям, як і зараз не реагує вчасно.

«Ми знаємо ще з листопада, що Дональд Трамп став новим президентом Сполучених Штатів. Він проводить вкрай патріотичну політику, і ми знаємо це ще з 2016 року. Тоді він вперше обійняв посаду, відтоді минуло чимало часу. І з початку передвиборчої кампанії ми знали, що він буде продовжувати цю політику. Ми знали, що він хоче запровадити мита. Ми знаємо це вже місяцями, а тепер дивуємося, що це сталося», – заявив він.

«Як так сталося, що з боку Європейської комісії не було проактивного підходу до створення платформи для переговорів? Ми сиділи в окопах і чекали, що станеться. Це неправильний підхід», – додав він.

Угорщина має тісні зв’язки з Сербією. Хоча Сербія офіційно прагне до вступу в ЄС, Вучич уникає санкцій проти Росії та зберігає дружні відносини з Москвою.

Орбан, хоча й очолює країну-члена ЄС і НАТО, також підтримує зв’язки з Кремлем, критикуючи санкції ЄС проти Росії та виступаючи за енергетичну співпрацю з Москвою.

Обидва лідери неодноразово зустрічалися з Володимиром Путіним навіть після повномасштабного вторгнення в Україну.