З 11 грудня 2022 року в Україні діє закон про мобінг, який забороняє дискримінацію прав людини у трудових відносинах. За цей час Державна служба з питань праці вже отримала майже 1000 скарг на цькування на роботі.
мобінг цькування
Про це в ефірі КИЇВ24 розповіла народна депутатка України від партії “Слуга Народу” Юлія Гришина.
У зв’язку з тим, що під час воєнного стану в Україні заборонені перевірки Державною службою з питань праці порушень трудових відносин. То що робити, якщо вас цькують на роботі? Фактично сьогодні закон прийнятий. Ви можете скаржитися.
Однак, через воєнний стан в Україні, Державна служба з питань праці не може проводити перевірки порушень трудових відносин.
“Ми проаналізували, що у нас велика кількість звернень. Освітній омбудсмен до мене звернувся. Тому що майже 100 скарг він отримав від педагогічних працівників, які потерпають від мобінгу. Ми виявили, що Державна служба з питань праці майже тисячу таких скарг отримала. Проаналізувавши, ми вирішили, що потрібно внести зміни до закону і дозволити первірки за скаргами громадян, які потерпають від мобінгу”, – зазначила Гришина.
Вона висловила сподівання, що її колеги підтримають законопроєкт, який дозволить полегшити боротьбу з цькуванням на роботі.
Мобінг — це діяння роботодавця або окремих працівників трудового колективу, які спрямовані на приниження гідності та честі працівника, його професійної репутації у формі психологічного та економічного тиску, зокрема, зі застосуванням засобів електронних комунікацій, створення стосовно нього напруженої, ворожої, образливої атмосфери, зокрема, що змушує особу недооцінювати власну професійну придатність та зміни місця роботи.
Із 22 до 27 квітня у Vcentri HUB заплановані психологічні майстерні, школа ОСББ, заняття з…
22–27 квітня у столиці пройдуть продуктові сільськогосподарські ярмарки.
На тижні з 21 по 27 квітня у Києві буде тепло, сонячно, а в деякі дні…
Бріджит Брінк розповіла, що протягом трьох років на посаді разом із командою підтримувала українську армію,…
У Нацагентстві заявили, що не допустять до управління арештованими активами суб'єктів, пов'язаних з колишніми власниками…
Наталія Проніна частково очолила компанію "Тесоро Менеджмент", ставши її співвласницею у 2024 році.