Про це в ефірі КИЇВ24 розповіла народна депутатка України від партії “Слуга Народу” Юлія Гришина.
У зв’язку з тим, що під час воєнного стану в Україні заборонені перевірки Державною службою з питань праці порушень трудових відносин. То що робити, якщо вас цькують на роботі? Фактично сьогодні закон прийнятий. Ви можете скаржитися.
Однак, через воєнний стан в Україні, Державна служба з питань праці не може проводити перевірки порушень трудових відносин.
“Ми проаналізували, що у нас велика кількість звернень. Освітній омбудсмен до мене звернувся. Тому що майже 100 скарг він отримав від педагогічних працівників, які потерпають від мобінгу. Ми виявили, що Державна служба з питань праці майже тисячу таких скарг отримала. Проаналізувавши, ми вирішили, що потрібно внести зміни до закону і дозволити первірки за скаргами громадян, які потерпають від мобінгу”, – зазначила Гришина.
Вона висловила сподівання, що її колеги підтримають законопроєкт, який дозволить полегшити боротьбу з цькуванням на роботі.
Довідка
Мобінг — це діяння роботодавця або окремих працівників трудового колективу, які спрямовані на приниження гідності та честі працівника, його професійної репутації у формі психологічного та економічного тиску, зокрема, зі застосуванням засобів електронних комунікацій, створення стосовно нього напруженої, ворожої, образливої атмосфери, зокрема, що змушує особу недооцінювати власну професійну придатність та зміни місця роботи.