Categories: Без рубрики

В Україні планують запустити виробництво напівпровідників. Мінцифри шукає варіанти, як це організувати

Мінцифра має два варіанти щодо забезпечення виробництва чипів: ліцензувати готову технологію під ключ або залучити стратегічного партнера на комерційних засадах.

Кабінет Міністрів затвердив 14 січня Стратегію інновацій до 2030 року від Мінцифри. В рамках проєкту планується запуск заводу з виробництва напівпровідників.

Про це пише Forbes.

Про план запуску виробництва чипів розміром 180, 130 та 110 нанометрів стало відомо з робочого документа щодо стратегії розвитку напряму напівпровідників від експертної групи при Мінцифрі.

Чипи, які планує виробляти Україна, не найбільш передові розробки, але ними можна закривати потреби оборонного, аграрного та автомобільного секторів, зазначив один з учасників робочої групи при Мінцифрі Олександр Груданов.

Для прикладу: американський Intel та TSMC працюють над технологіями 1,8 нанометра та 4 нанометри відповідно. Початкові плани виробництва в Україні — до 1000 кремнієвих пластин, на кожній з яких може розміститися кілька сотень чипів, на місяць.

Мінцифра має два варіанти щодо забезпечення виробництва таких пластин: ліцензувати готову технологію під ключ або залучити стратегічного партнера на комерційних засадах.

Для виробництва чипів під ключ Мінцифра може залучити компанію-ліцензіара, яка буде відповідальною за контроль над будівництвом заводу, налаштуванням обладнання та запуском пілотної лінії. За такого сценарію держава може володіти контрольним пакетом акцій фабрики, забезпечуючи пріоритет на власні потреби ВПК та передових науково-дослідних проєктів, зазначається в документі.

Другий варіант — залучити партнера через державний тендер. Держава може отримати міноритарну частку, що дозволяє квотувати замовлення на виробництво згідно з власними інтересами.

У списку потенційних партнерів — австрійська AMS, французька CMP, німецькі IHP і X-FAB, французько-італійська STMicro, материнська компанія китайського виробника чипів SMIC — LFoundry, ізраїльська TowerSemiconductors, пише видання.

Груданов зазначає, що витрати під час будівництва фабрики для виробництва чипів в Україні за моделлю ліцензування сягатимуть до $1 млрд. Ліцензування технології в цьому випадку сплачується окремо. Водночас засновник технологічної компанії “Квазар‑Мікро” та розробник рішень у сфері автоматизації проєктування мікросхем Polyteda Cloud Євген Уткін оцінює витрати на будівництво фабрики для виробництва чипів майже у $5 млрд.

Recent Posts

До російської «Юнармії» залучили 1,8 млн дітей: серед них — сотні тисяч українців — Save Ukraine

Дітей вчать збирати автомати, маршувати, «ненавидіти Європу й вірити, що Україна — ворог». Кулеба зазначив,…

25 хв. ago

США та Британія уклали «повну та всеосяжну» торговельну угоду — Трамп

Це перша домовленість із десятків країн, які підпадали під дію мит.

38 хв. ago

У Києві перекриватимуть дороги 10 травня на окремих центральних вулицях

У центрі Києва 10 травня обмежать рух через візит іноземних делегацій. Конкретний час та локації…

53 хв. ago

Трамп очікує на телефонну розмову із Зеленським

Нагадаємо, сьогодні, 8 травня, Верховна Рада збиралася на екстрене засідання. Одним із питань порядку денного…

1 годину ago

Фіцо знайшов спосіб дістатись Москви після заборони країн Балтії

У Москві літак повинен приземлитися о 20:26 8 травня увечері.

1 годину ago