Після успіху британських Storm Shadow, Україна подала запит до Німеччини на постачання Taurus. На що здатні ці далекобійні німецькі ракети та чому їх називають «вбивцями бункерів».
Далекобійні крилаті ракети Taurus вважаються ефективною зброєю проти захищених цілей, таких як командні бункери чи склади боєприпасів.
Їхню розробку німці розпочали ще у 1994 році, спільно зі Швецією. Адже Taurus створювали на базі шведської касетної бомби DWS 39. Вони хотіли збільшити бойову частину боєприпасу, а також дальність польоту — до 500 кілометрів.
Перший випробовувальний політ здійснили у 1999 році, а у 2005 — офіційно поставили на озброєння. Серійно ці ракети вироблялись для запуску з багатоцільових винищувачів Panavia Tornado та Eurofighter Typhoon.
Taurus важить 1400 кілограмів і має довжину в 5 метрів. Вага бойової частини ракети — 480 кілограмів, а дальність польоту сягає 500 кілометрів.
Її розробили, аби пробивати декілька рівнів підземного бункера. Німецький Taurus можна запрограмувати так, аби детонація бойової частини відбулась на конкретному поверсі будівлі, де максимальне скупчення живої сили противника чи бронетехніки.
Ракета має декілька модифікацій залежно від типу завдань та цілей. До прикладу, Taurus HPM зі специфічною бойовою частиною вражає виключно інформаційні системи противника і виводить їх владу.
Існують ракети для наземного пуску. А стандартний Taurus, який швидше за все отримає Україна, це – бетонобійний, проти ворожих військових баз.
Протягом 2000-х років у Німеччині виготовили 600 базових ракет. З них 350 для Німеччини та 82 для Іспанії. Понад 200 таких ракет замовляла для себе Південна Корея, яка інтегрувала їх для винищувачів F-15. Кріпляться вони й на F-16, які чекає Україна, а також на радянські Су-24, на яких літають наші пілоти.
Втім, у цій історії це ще не найбільш «екзотичний» варіант. Бо за деякими повідомленнями, Німеччина розраховувала продати Taurus KEPD 350 на експорт навіть в Індію, з інтеграцією під Су-30. Але тут, схоже, індійські урядовці вирішили замість такого варіанту й далі розвивати власну програму BrahMos.
Нагадаємо, що Бундестаг проголосував за рекомендацію надати Україні системи дальньої дії для нанесення «точкових ударів глибоко в тилу російського агресора».
Це важливий крок, адже йдеться про коаліційний документ, який підтримали всі керівні партії Німеччини.
Рішення про надання Україні цих систем все ще за канцлером Олафом Шольцом. Проте, градус питання поступово підвищується, і це дає надію, що очікуваний результат буде досягнутий.
Водночас німецький парламент Бундестаг відхилив проєкт опозиції щодо постачання крилатих ракет Taurus в Україну. Пропозиція парламентської групи ХДС/ХСС, у якій прямо згадується ця німецька система зброї, не отримала підтримки більшості на сьогоднішньому засіданні. «За» проголосували лише 182 депутати, «проти» – 480, 5 утрималися.
Україна неодноразово запитувала Taurus, оскільки вони могли дати країні перевагу в боротьбі з російським вторгненням. Однак у канцелярії є побоювання, що німецька зброя може бути використана і для проведення атак углиб російської території.
Німеччина боїться прямої конфронтації з РФ. Це рішення підтвердив і посол Німеччини в Україні Мартін Єгер. Він заявив, що уряд Берліна наразі не постачатиме Києву далекобійні ракети Taurus.
Міністр оборони США Піт Гегсет ділився подробицями березневої атаки на єменських хуситів у ще одному…
Керівник українського Центру протидії дезінформації Андрій Коваленко заявив, що "спроба правителя Росії Володимира Путіна виставити…
Британія має намір значно збільшити виробництво вибухівки, щоб відмовитися від залежності від США і Франції…
Видання The Wall Street Journal у матеріалі зазначило, що Сполучені Штати очікують на відповідь Києва,…
Президент США Дональд Трамп заявив, що до нього звернулося багато світових лідерів та керівників підприємств…
Міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський порівняв заяви Росії про нібито "припинення вогню" в Україні…