Для "відтворення" вимерлого виду лютововків біотехнологи внесли 20 правок у 14 генів звичайного сірого вовка. Хоча вовк має близько 19 000 генів. Тобто виведений вид лише схожий на вимерлий вид вовків, але не є ним. При цьому американський мільярдер Ілон Маск закликав біотехнологів повернути до життя мамонта.
Як пише BBC, американська біотехнологічна компанія Colossal Biosciences оголосила, що за допомогою “генної інженерії і зразків давньої ДНК” вивела трьох дитинчат зниклого 10 тисяч років тому виду вовків — лютововків які стали відомі завдяки серіалу “Гра престолів”.
Цей вид Aenocyon dirus (вовк жахливий) дійсно існував й кочував Північною і Південною Америкою, але вимер понад 10 тисяч років тому.
Двох самців назвали Ромулом і Ремом на честь засновників Риму, а самицю – Кхалісі, як головну героїню серіалу “Гра престолів”, де згадуються ці тварини.
Однак, хоча виведення тварин є серйозним технологічним проривом, незалежні експерти кажуть, що вовченята насправді не належать до виду лютововків.
Як пише Time, фахівці Colossal Biosciences змогли виділити ДНК зі скам’янілих фрагментів вовків жахливих, що зберігаються в американських музеях.
Потім внесли в геном сірого вовка Canis lupus кілька мутацій, що мали надати тварині риси вовка жахливого: більший розмір і вагу, більші зуби, щелепи та білу шерсть.
Згідно з пресрелізом компанії, дослідники внесли 20 змін у 14 генів сучасного вовка. Отримані клітини помістили в яйцеклітини домашніх собак. Сурогатними матерями також виступили собаки.
Дитинчата народилися шляхом кесаревого розтину, щоб звести до мінімуму ризик ускладнень.
Colossal Biosciences, вартість якої в січні оцінювали в 10 млрд доларів, утримує вовків на приватній фермі площею 800 гектарів у нерозкритому місці на півночі США.
Конкретніших подробиць експерименту компанія не наводить.
Тим часом експерти вказують на важливі біологічні відмінності між вовком на обкладинці Time й тим вовком, що жив і полював в часи останнього льодовикового періоду.
“Це генетично модифіковані сірі вовки”, – пояснює Філіп Седдон, зоолог з університету Отаго в Новій Зеландії.
З ним погоджується науковець Нік Роуленс, також з університету Отаго.
“Colossal не клонувала лютововка, – пояснив палеогенетик. – ДНК прадавніх вовків, отримана зі скам’янілих решток, настільки пошкоджена, що її неможливо біологічно скопіювати або клонувати”.
За словами доктора Роуленса, вовки жахливі відокремились від сірих десь 2,5-6 мільйонів років тому.
“Це зовсім інший вид, — пояснює він. – Colossal порівняла геноми вовка жахливого і сірого. І вирішила, що для відтворення вимерлого виду достатньо внести 20 правок у 14 генів звичайного сірого вовка. Хоча вовк має близько 19 000 генів”.
Дитинчата, безумовно, схожі на те, як багато хто уявляє собі лютововка, і ця історія привернула увагу всього світу. Чому ж наукова відмінність така важлива?
“Тому що вимирання — це назавжди”, – сказав Роуленс в інтерв’ю BBC News.
При цьому американський мільярдер Ілон Маск закликав біотехнологів повернути до життя мамонта/
CEO і засновник Colossal Biosciences Бен Ламм раніше у бесіді з Daily Mail заявив, що компанія планує отримати перші ембріони мамонта до кінця 2026 року, перше дитинча може з’явитися на світ через 22 місяці.
Для цього Colossal планує взяти повний геном слона й додати до нього гени, щоб зробити тварину більш схожою на мамонта. Отримана істота буде гібридом мамонта і слона, який виглядатиме, поводитиметься, рухатиметься та функціонуватиме в довкіллі так само, як це колись робили шерстисті мамонти.
Зрештою компанія планує повернути мамонтів у дику природу в певні райони Канади або Аляски, створивши там самодостатні популяції.Втім, не всі вважають, що це справді такий великий крок до відродження шерстистого мамонта, яким він здається на перший погляд.
Турецький нафтопереробник Tupras відновив закупівлю російської нафти Urals у квітні, після того як зупинив закупівлю…
Астрофізики виявили в атмосфері планети K2-18b хімічні сліди двох сполук, які на Землі утворюються лише…
Міністерство оборони Великої Британії успішно випробувало новий тип електронної зброї для боротьби з безпілотниками, який може потенційно бути…
Столичні податківці надають кваліфіковану допомогу та роз’яснення мобілізованим платникам податків – фізичним особам, які не…
Із лютого 2022 року Департамент комунальної власності Києва системно працює над забезпеченням підтримки ветеранських і…
Тільки для Німеччини втрати можуть становити близько €290 млрд, що еквівалентно щорічній втраті 1,6% ВВП.