Уряд Великої Британії оголосив про запровадження санкцій проти 100 російських нафтових танкерів так званого "тіньового флоту", які допомогають Росії обходити Західні санкції.
Про це повідомляють пресреліз уряду Великої Британії від 9 травня та Bloomberg.
“Сьогодні російський “тіньовий флот” зазнає найбільшого в історії пакету санкцій, що посилить тиск на Путіна і захистить критично важливу національну інфраструктуру Великої Британії та Європи“, – йдеться в повідомленні.
Британський уряд вважає ці судна ключовими у схемі транспортування російської нафти в обхід західних санкцій.
Новий пакет збільшить кількість підсанкційних суден на 75% – країна прагне покарати Москву за її вторгнення в Україну. Лише з початку 2023 року ці танкери перевезли вантажів на суму понад 24 мільярди доларів.
“Кожен крок, який ми робимо для посилення тиску на Росію і досягнення справедливого і стійкого миру в Україні, є ще одним кроком до безпеки і процвітання Великої Британії“, – сказав прем’єр-міністр Кір Стармер.
У Лондоні зазначають, що мета – не лише зупинити діяльність цих суден, а й притягнути до відповідальності осіб і структури, які стоять за організацією перевезень “тіньовим флотом”.
“Путін використовує тіньовий флот, щоб зберегти свої нафтові доходи і підтримати російську нафтову промисловість. Завдяки західним санкціям прибутки Росії від продажу нафти і газу щороку зменшуються – з 2022 року вони впали більш ніж на третину. Санкції й витрати на варварську війну гальмують економіку: фонд добробуту спустошений, інфляція зростає, а витрати на оборону і безпеку – неконтрольовано зростають“, – повідомляє видання.
Також у британському уряді висловлюють занепокоєння технічним станом цих суден і загрозою, яку вони можуть становити для критичної інфраструктури – зокрема підводних кабелів.
Велика Британія запровадила санкції проти більшої кількості суден “тіньового флоту”, ніж будь-яка інша держава. Загалом під санкціями вже перебувають 133 танкери, частина з яких також під обмеженнями інших країн. Водночас за інформацією Bloomberg, 39 із 41 судна, нещодавно підсанкційних лише у Великій Британії, досі продовжують перевозити російську нафту.
Раніше повідомлялося, що Європейська комісія підготувала новий, 17-й пакет санкцій проти Росії — він передбачає розширення списку підсанкційних людей та обмеження для понад 100 суден, пов’язаних із тіньовим флотом.
Шевченківський суд міста Києва 9 травня взяв під варту одного з підозрюваних у шпигунстві на…
Повітряні сили другу добу не фіксують застосування ворогом ударних безпілотників типу Shahed, однак Росія продовжує…
В угорському МЗС натякають, що Угорщина блокуватиме вступ України до ЄС.
У КМВА повідомили про затвердження нової структури адміністрації та відповідного штатного розпису. Однак у КМДА…
Nord Stream 2 AG має близько 150 кредиторів, з якими вона мала розрахуватися до 9…
Мільярд євро піде на закупівлю зброї за «данською моделлю» — тобто її куплять безпосередньо в…