В Естонії військові заявили про ризики будівництва морських вітропарків у Ризькій затоці. На їхню думку, вони заважають військовому моніторингу місцевості
Про це пише ERR.
Вітрові електрогенератори, пояснюють військові, заважають роботі радарів військових, створюючи дуже сильні перешкоди та “оглушуючи” Сили оборони.
“Якщо ми говоримо про найчорніший сценарій, про військову атаку проти Естонії, то час раннього оповіщення у разі підльоту ракет на ракетоносіях або ракет, запущених із літаків, скоротиться, тому що ми можемо не помітити зліт і маневри літаків перед запуском ракет. Ми говоримо про хвилини або навіть про десятки хвилин часу, який ми можемо втратити”, – сказав голова розвідцентру Сил оборони Антс Ківісельг.
Він додав, що час польоту БпЛА типу “Герань” із Луги (місто у Ленінградській області Росії) до столиці Естонії Таллінна становить близько години.
Естонські Сили оборони у співпраці з підприємцями та Міністерством оборони розробили компенсаційні механізми, як будувати вітропарки так, щоб зменшити їх вплив на безпеку. Однак, на думку глави ВМС, заплановані у Ризькій затоці вітропарки далекі від того, щоб сприяти безпеці не лише Естонії, а й інших членів НАТО.
На початку листопада уряд Швеції відхилив заявки на будівництво 13 вітрових електростанцій через “неприйнятні наслідки для оборони”.
“Я поділяю думку своїх шведських колег, тому що середовище, в якому нам доводиться сьогодні діяти, вся ця військово-морська доктрина і взагалі противник, у нас однакові. Саме тому я поділяю їхню думку про те, що морські вітропарки становлять ризики для безпеки”, – сказав головнокомандувач військово-морських сил Естонії Іво Вярком.
Зазначимо, у липні 2023-го у Китаї ввели в експлуатацію першу в світі морську вітрову електростанцію (ВЕС), збудовану на шельфі Східнокитайського моря поблизу узбережжя східної провінції Фуцзянь, кожен вітрогенератор якої здатен виробляти рекордні 16 мегаватів електроенергії. У Європі ставку на ВЕС роблять, зокрема Нідерланди.
Державний департамент США погодив продаж Ізраїлю систем наведення для авіабомб (JDAM) і супутньої підтримки на…
У ніч на 1 липня в окупованому Луганську пролунали вибухи, після удару безпілотників на кількох…
Понад 14 мільйонів людей у світі можуть загинути протягом наступних пʼяти років через рішення адміністрації…
Президент США Дональд Трамп скасував економічні санкції проти Сирії, виконуючи обіцянку, яку дав у травні.
Із 1 до 6 липня у Vcentri HUB заплановані арттерапія, день донора, консультації з цифрової…
Нещодавно в Музеї книги і друкарства України, на території Національного заповідника «Києво-Печерська лавра», урочисто відкрилася…