Радник Трампа з безпеки уточнив, що гарантії безпеки для «майбутнього України» від європейських країн — це інше питання, а Білий дім хоче, щоб Європа, зокрема Франція та Британія, активніше брали в цьому участь.
Радник президента США з питань національної безпеки Майкл Волц заявив, що питання членства України в НАТО не обговорюється.
Про це він сказав 24 лютого в ефірі Fox News, відповідаючи на питання про те, чи вступ Києва в альянс все ще залишається на столі.”Це не обговорюється. Я не бачу, щоб США підтримували вступ України до НАТО, що фактично зобов’язало б американські війська негайно втрутитися. У контексті статті 5 це означало б, що американські війська безпосередньо братимуть участь в обороні України”, — наголосив Волц.
Він уточнив, що гарантії безпеки для “майбутнього України” від європейських країн — це інше питання, та Білий дім хоче, щоб Європа, зокрема Франція та Британія, активніше брали в цьому участь.
“Ми вже багато років закликаємо Європу взяти на себе більшу відповідальність за власну оборону”, — сказав Волц.
Також він підкреслив, що гарантії безпеки для «майбутнього України» від європейських країн — це інше питання, і Білий дім хоче, щоб Європа, зокрема Франція та Велика Британія, активніше брали в цьому участь.
“Ми повністю підтримуємо те, що Франція, Велика Британія та інші європейські країни готові надати потужні гарантії безпеки. Ми вже багато років закликаємо Європу взяти на себе більшу відповідальність за власну оборону”, — сказав радник Трампа.
Раніше двоє з ключових членів команди президента США Дональда Трампа — міністр оборони Піт Гегсет і радник з національної безпеки Майк Волц — у телеінтерв’ю в неділю відмовилися називати Росію агресором.
Нагадаємо, що Майк Волц закликав Україну стримати критику на адресу США і підписати угоду про корисні копалини, наголосивши на необхідності мирної угоди щодо врегулювання війни.
За інформацією медіа, адміністрація Дональда Трампа запропонувала Україні надати США 50% власності на рідкісноземельні корисні копалини країни, проте президент Володимир Зеленський відмовився підписувати документ. У Білому домі назвали це рішення “недалекоглядним“.
Нагадаємо, Британія та Франція очолюють зусилля зі створення європейських “сил гарантування”, які мають запобігти майбутнім атакам Росії на українські міста, порти та критичну інфраструктуру у разі укладення мирної угоди за посередництва США.
У Кремлі заявили, що будь-який план Великої Британії щодо направлення військ в Україну в рамках потенційної миротворчої місії “буде неприйнятним для Росії”.
88-річний понтифік за порадою лікарів не очолив традиційну великодню месу у Ватикані, але він привітав…
Росія розглядається як можливий пункт призначення для іранських запасів урану, а також як арбітр у…
Тактика: заманити Трампа – та ізолювати Зеленського, пише видання.
Україна була змушена збільшити відбір газу зі сховищ та наростити імпорт цієї зими й навесні…
Обмеження стосується ділянки до бульвару Тараса Шевченка.
Проти віцепрезидента США протестували у Римі.