Голова громадської організації "Українська аграрна асамблея" Олександр Гапон вважає, коли Україна стане частиною ЄС, інші держави намагатимуться боротися з нашими товарами на своїй території.
Прапори України та ЄС.
Про це Олександр Гапон розповів в етері КИЇВ24.
Події на польському кордоні не можуть не позначатися на економіці, насамперед на сільськогосподарській продукції, яка залежна від експорту. Але ми не спостерігаємо цінового збільшення на наших полицях.
Експерт зазначив, що Україні варто думати наперед про ситуацію з імпортом. Варто звертати увагу на те, до чого такі мітинги та взаємодія з країнами можуть призвести надалі. На думку Олександра Гапона, владі потрібно переглянути та обговорити це питання перед вступом України в ЄС.
Польща та інші країни будуть намагатися боротися з нашими товарами на своїй території. Тому зараз потрібно домовлятися, а не блокувати кордони. Бо це призводить до проблем як в Україні, так і в Польщі.
Блокада на українсько-польському кордоні
6 листопада польські перевізники влаштували страйк на кордоні з Україною поблизу пунктів пропуску “Дорогуськ – Ягодин”, “Краківець-Корчова”, “Рава-Руська – Гребенне”. Через це ускладнився рух для вантажівок.
Польські підприємці скаржаться, зокрема, на недоброчесну конкуренцію з українського боку та тривале очікування вантажівок на в’їзд до Польщі. Мітингувальники вимагають заборонити реєстрацію в Польщі транспортних компаній з іноземним капіталом, через що польських підприємців витісняють із ринку.
Також, вони вимагають відновлення дозволів на в’їзд до Євросоюзу для українських перевізників та поліпшення обслуговування на кордоні. Організатори заявили, що будуть протестувати до 3 січня.
12 листопада український водій, який планував перетнути кордон, помер у своїй вантажівці перед пунктом пропуску “Дорогуськ — Ягодин”.
16 листопада Європейська комісія відреагувала на ситуацію на кордоні й заявила, що може розпочати карну процедуру проти Польщі, якщо влада не втрутиться у питання блокування перевізниками пунктів пропуску на кордоні з Україною.
Польські перевізники заявили, що мають намір продовжити блокаду найбільшого пункту пропуску “Ягодин – Дорогуськ” на кордоні з Україною до лютого 2024 року. Крім того, лідер польських мітингарів анонсував розширення блокади на четвертий пункт пропуску “Медика – Шегіні” з 23 листопада.
23 листопада на стоянці неподалік заблокованого пункту пропуску “Корчова-Краківець” на кордоні з Польщею, помер ще один український водій.
Також, 24 листопада Україні ініціювала евакуацію водіїв на кордоні з Польщею. Зараз наші водії при мінусовій температурі потерпають від дій кількох людей, що заблокували кордон за згоди місцевої влади. Влада України пропонує європейським колегам фіксувати офіційно ту ситуацію, яка відбувається перед пунктами пропуску.
США встановили нові мита на імпорт сонячних панелей з чотирьох країн Південно-Східної Азії — Камбоджі,…
У середу, 23 квітня, міністр закордонних справ Ірану Аббас Арагчі відвідає Китай на запрошення Пекіну,…
Американські вчені стверджують, що знайшли новий колір, якого до цього не бачила жодна людина.
Президент США Дональд Трамп хоче бачити світ, яким керують сильні лідери, які, хоч і не…
Згідно з новими правилами для 98-ї премії «Оскар», використання ШІ не впливатиме на шанси отримати…
Українські підлітки мають початковий рівень фінансової грамотності.