Багато ЗМІ стали систематично маніпулювати терміном "вибух", використовуючи його некоректно. У КМВА зазначають, що під час війни в першу чергу він асоціюється із застосуванням ворогом потужної зброї, проведенням військових навчань, ліквідацією вибухобезпечних предметів тощо.
Massive black smoke explosion in military combat and war. Military Concept. Strength, power, explosion. UAQ Union Fortress 7
Про це повідомляє КМВА (Київська міська військова адміністрація).
Сьогоднішня ранкова ситуація в інформаційному просторі Києва стосовно так званих “вибухів” потребує додаткового роз’яснення.
У КМВА зазначають, що ЗМІ “систематично маніпулюють терміном — вибух”.
Вони безпідставно та безвідповідально називають “вибухом” будь-який доволі гучний звук без перевіреного розуміння причини його виникнення.
Термін “вибух” під час війни в першу чергу асоціюється із:
Інколи вибух може бути техногенного характеру (наприклад, газ). Але, крім цього, існують фізичні явища як грім, або подолання літаком/ракетою звукового бар’єра, пояснюють в КМВА.
Зазначається, що сьогодні вранці, близько 10:00, практично одночасно з оголошенням повітряної тривоги, кияни чули гучний звук.
Численні пабліки та ЗМІ відразу видали в інформаційний простір повідомлення на кшталт: “вибухи в Києві”. Цією дезінформацією вони посіяли панічні настрої серед населення, наголошують в КМВА.
Люди можуть сприймати таку інформацію, наприклад, як результат ракетного удару по столиці. Хоча насправді ППО столиці не працювали, по території Києва ракетне озброєння ворога не застосовувалося і не було інших воєнних чинників, які могли бути причиною “вибуху”.
У КМВА додають, що відповідь на те, чи це був дійсно вибух, чи подолання аеробалістичної ракети “Кинджал” звукового бар’єра під час прольоту над Києвом — повинні давати фахівці, компетентні у цьому питанні.
Нагадаємо, що під час повітряної тривоги вранці 26 вересня телеграм-канали та очевидці почали поширювати інформацію про те, що чули “вибухи”. Зокрема кияни зазначали, що спочатку пролунали “вибухи”, а потім оголосили повітряну тривогу. Однак в КМВА цю інформацію спростували та наголосили, що ракетне озброєння ворога не застосовувалося.
Водночас моніторинговий паблік monitor припустив, що звуки “вибухів”, які українці чули у різних областях та які збіглись з траєкторією ракет “Кинджал” — це звуки подолання звукового бар’єра.
Невідомі нанесли розмітку велодоріжки на Оболонській набережній — вона провокуватиме конфлікти між пішоходами і велосипедистами.
Про бої в районі Тьоткіно вранці 5 травня почали писати місцеві жителі у соціальних мережах.…
Європейський Союз готується запропонувати заходи щодо заборони імпорту російського газу до кінця 2027 року, прагнучи…
Київрада планує відкрити Музей авангарду в історичній будівлі на вулиці Липській, 16. Він буде новою…
У Бучанській громаді помітили гадюку Нікольського — отруйну змію з Червоної книги. Її виявили у…
У квартирі в Оболонському районі Києва вночі 5 травня здетонувала граната, унаслідок цього поранення отримав…