Про це пише моніторинговий паблік monitor.

Під час повітряної тривоги вранці 26 вересня телеграм-канали та очевидці почали поширювати інформацію про те, що чули вибухи. Зокрема кияни зазначали, що спочатку пролунали вибухи, а потім оголосили повітряну тривогу.

Однак в КМВА цю інформацію спростували: “щодо інформації про вибухи в Києві, яка шириться в засобах масової інформації. Перед та під час повітряної тривоги сили та засоби ППО столиці не працювали”.

Там також додали, що по території Києва ракетне озброєння ворога не застосовувалося.

Що ж могло спричинити схожий на вибух звук

За даними моніторингового каналу, звуки вибухів, які українці чули у різних областях та які збіглись з траєкторією ракет “Кинджал” — це звуки подолання звукового бар’єра.

Зазначається, що ракета “Кинджал” летить на майже гіперзвуковій швидкості на фінальній стадії, відповідно вздовж її руху, а це зазвичай Чернігівська, Київська, Житомирська, Вінницька та Хмельницька області — чутно гучні звуки.

Не виключаються також додаткові звуки від спроб перехопити цілі в окремих регіонах.

Станом на 10:53 у Києві знову оголосили повітряну тривогу через загрозу МіГ-31К.

Нічна атака на Україну 26 вересня

Нагадаємо, Повітряні сили повідомили, що у ніч на 26 вересня 2024 року росіяни атакували Україну ракетами та дронами. Сили ППО знищили 66 “Шахедів” та 4 ракети Х-59/69.

Вранці 26 вересня Київ атакувало понад півтора десятка “Шахедів”. Бойова робота в повітряному просторі столиці та на її підступах велася протягом 5 годин. Внаслідок падіння уламків відбулась розгерметизація газової труби.

Зазначимо, що росіяни 26 вересня дронами атакували Івано-Франківськ. Внаслідок атаки центр міста залишився без світла. Наразі без електроенергії понад п’ять вулиць.

Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко відзвітував про кількість постраждалих та загиблих внаслідок атаки на Україну.