Високопоставлений офіцер розвідки Північної Кореї втік до Південної Кореї із грошима на модернізацію озброєнь.
Про це повідомляє The Economic Times.
Втікачем є 52-річний Рі Іль Гю, який обіймав посаду радника з політичних питань у посольстві Північної Кореї на Кубі, він працював у МЗС КНДР з 1999 року та отримував подяку за роботу від Кім Чен Ина. За даними видання, цей випадок стався минулого місяця і є не першим за останній час.
Повідомляється, що офіцер привласнив 30 мільйонів доларів, що становить 30% від суми, виділеної на модернізацію озброєнь. Загальна сума складала 100 мільйонів доларів.
Посадовцю доручили закуповувати верстати із числовим програмним управлінням (ЧПУ) для модернізації озброєнь. Передбачається, що він перебіг до Південної Кореї, оскільки багато європейських країн та США не дозволяють переказувати нелегальні гроші.
Також припускається, що втеча розвідника, можливо, була організована, бо, начебто, він був близьким до Кім Чен Ину.
З часу закінчення активної фази корейського протистояння 1950-1953 років вже понад 29 тисяч жителів КНДР втекли до Південної Кореї. Тисячі людей тікають з країни, щоб знайти притулок у Південній Кореї, Європі чи Сполучених Штатах.
Як відомо, у Північній Кореї громадяни не мають права вільно покинути свою країну, тому інформація про те, що відбувається надходить від біженців, неповернених та інших осіб, які змогли виїхати.
Щобільше, відвідувати інші міста республіки можна лише за наявності спеціального дозволу. Наприклад, до столиці в’їзд звичайним людям заборонено. У Пхеньяні ж влаштувалися лише багаті та впливові корейці. Своєю чергою, навіть прослуховування іноземних радіопрограм усередині країни карається ув’язненням.
Також КНДР належить до низки найбідніших країн світу. Країна займає 213-те місце з 230 ВВП на душу населення. Причиною економічної нерозвиненості дослідники називають політику чучхе та надмірну мілітаризацію країни.
Північна Корея не виробляє достатньо їжі, щоб прогодувати свій народ, і тому вона покладається на імпорт. Проте, у 2020 році закривши кордони через пандемію Covid-19, уряд припинив постачання життєво важливих харчових продуктів, а також добрив і техніки, необхідної для вирощування сільськогосподарських культур.
Тож, голод у КНДР є переломним моментом у відносно короткій історії країни, спричинивши розпад її жорсткого соціального ладу.
За період повномасштабного вторгнення Росії в Україну, Росія досить зблизилась з Північною Кореєю. У червні 2024 Володимир Путін навідався до лідера КНДР та провів перемовини щодо військової підтримки.
На думку аналітикині Національного інституту стратегічних досліджень Аліни Гриценко, Північна Корея зацікавлена у тому, щоб відправити свої війська на війну з Україною. Проте, у Пентагоні спростували інформацію про те, що КНДР відправить інженерні війська на Донбас.
Українська делегація поїде у Лондон на переговори щодо перемир'я.
Станом на зараз серед українських католицьких церков є лише один кардинал, що може голосувати за наступного Папу — єпископ…
З понад 60 тисяч зниклих близько 10 тисяч осіб мають підтверджений статус полонених. Частину з…
До позапланового моніторингу потрапила зокрема Київська міська лікарня №18.
Пєсков також стверджує, що російський диктатор «неодноразово говорив про готовність до переговорів з українською стороною».
Диктатор РФ повторив наратив роспропаганди, виправдовуючи удар російської армії.