Що відомо про дозвіл Україні бити вглиб РФ
Президент Зеленський закликав зняти обмеження на удари вглиб РФ для атак на російські аеродроми, але західні партнери поки не погоджуються. Через це Україна не може знищувати носії керованих авіабомб, які атакують мирні міста.
Голова Пентагону 6 вересня 2024 року зазначив, що далекобійної зброї українцям не дають, бо вони вже мають своє озброєння. Держсекретар США Ентоні Блінкен сказав 12 вересня 2024 року, що Білому дому потрібно змінити свою думку щодо використання Україною далекобійної зброї, адже умови війни змінилися також.
Президент США Джо Байден 13 вересня зустрічався з прем’єр-міністром Великої Британії Кіром Стармером. Перед зустріччю повідомлялося, що сторони мають обговорити дозвіл для ЗСУ на удари вглиб Росії. Видання The Guardian 14 вересня написало про те, що Штати та Британія вже надали Києву дозвіл на удари далекобійними ракетами по об’єктах у тилу Росії, однак поки не оголошують про це офіційно.
Вже 3 жовтня 2024 року видання The Telegraph написало про те, що Україну позбавили можливості завдавати ударів вглиб Російської Федерації через некомпетентність прем’єр-міністра Великої Британії. Кір Стармер припустився грубої помилки, коли звернувся до Білого дому з проханням надати дозвіл на використання Storm Shadow. Це дозволило Вашингтону накласти відповідне вето. Ця ситуація могла скластися таким чином через очевидну недосвідченість Стармера та його колег у ролі глобального діяча. У результаті Україна має значний запас Storm Shadow, але не може їх ефективно використовувати.