Categories: Без рубрики

“Я думала, що початок війни мені наснився”: Людмила Шиман, яка вже 12 років живе у Німеччині, розповіла, як допомагає Україні

Жінка поїхала з рідної країни 12 років тому, після заміжжя.

Про це Людмила Шиман розповіла в ефірі програми “Кольори серця” на радіо “Київ. FM”.

За її словами, вони із чоловіком-німцем жили в Харкові, та обставини склалися так, що були змушені змінити країну проживання.

“Мені було складно адаптуватись тут. Я надавала перевагу цікавому, активному та насиченому життю в Харкові, звідки я родом. Тому, всіма силами хотіла повернутись до рідного міста”, – каже дівчина.

Вона додала, що перші два роки жила на 2 країни. Тоді ж в неї виникла ідея, започаткувати власний бізнес, який обов’язково повинен був бути пов’язаний з Україною.

“Ми починали працювати не лише з Україною, а й росією. Тоді, коли вона ще була гарним партнером для України. Ми працювали в сфері експорту. І я вела відділ міжнародних продажів. З чоловіком маємо власну торгівельну марку продуктів харчування”, – розповіла Людмила.

Вона пояснила, що до лютого 2022 року прилітала до України щомісяця, а інколи і частіше. Щоразу з радістю помічала для себе, як стрімко розвивається країна.

“Колосальний розвиток, особливо останніх 5 років. В багатьох напрямках. Я бачила ці перетворення і в сфері в якій я працюю, тобто в торгівельній, і  і в тому  як люди стали подорожувати, які заклади відкриваються в Україні, як почали підвищуватись зарплатні, які розваги в людей. З усього цього видно як розвивається країна”, – каже Людмила.

Вона зауважила, що припустити, що все це в момент може зупинитися, що країна опиниться під градом бомб, було неможливо, принаймні в її розумінні.

“Ми це повністю виключали, хоча й мали можливість убезпечити себе в багатьох ситуаціях. Ми просто недооцінювали ситуацію. Коли нам казали про ймовірність початку війни, то ми просто заперечували. Ми відмовлялись вірити”, – каже дівчина.

Тому, день коли почалася війна для жінки тепер один з найгірших у житті.

“Я пам’ятаю ту жахливу ніч. Мене розбудив чоловік зі слізьми й криками повідомив про початок повномасштабного вторгнення. Казав: «Я знав, що це відбудеться. Почалась війна». Я думала що мені це сниться і відмовлялась у це вірити”, – згадала Людмила.

Та коли усвідомлення прийшло, почалося жахіття, яке триває досі. Перше, що кинулася робити жінка – рятувати рідних. Адже в Харкові у неї були батьки та сестра з родиною. До слова, виїжджати вони відмовилися, і залишаються у місті дотепер.

“Бо вони горді Українці. Вони вирішили лишитись там.  Якщо на початку це викликало в мене сльози і відчуття провини за те, що не можу їх вивезти, то зараз я розумію що це їх вибір. Я пропоную їм допомогу, я роблю все можливе, щоб полегшити їх існування. Життям це не назвеш. Це існування в Україні”, – пояснила Людмила.

Жінка розповідає, що перші дні, телефонувала рідним по 30 разів на день. А за ці місяці у родини виробилися вже й свої ритуали.

“Я прокидаюсь вранці і перше, що з’являється в мене на екрані смартфона, це коротке повідомлення з текстом «ми живі».  От потім я вже можу спокійно збиратись на роботу і жити цей день”, – розповіла Людмила.

Вона додала, що у день вторгнення, поки жінка була на зв’язку з рідними, чоловік намагався владнати бізнесові справи.

“У нас офіс в Києві. Там багато грошей і товару, який ми розвозимо по торговим мережам. Дуже багато рахунків було відкрито на той момент. Тоді, коли розпочалось російське вторгнення, то Україна зупинила процеси сплати рахунків. Ми опинились на межі банкрутства”, – каже жінка.

Та коли все більш-менш владналося, подружжя почало працювати над тим, щоб допомогти Україні. Спочатку в інформаційному полі, адже треба було донести німцям правдиву інформацію про жорстокий напад країни-агресора.

“Ми стали залучати пресу задля розголосу.  Нас почали показувати по німецьким новинам. Як на місцевих так і загальнонаціональних телеканалах. Тобто в масштабах усієї Німеччини”, – пояснила жінка.

Та крім інформаційної підтримки, у родини була можливість допомогти Україні і гуманітаркою. І цією можливістю вони скористалися.

“Оскільки ми працюємо у сфері виробництва й маємо власну торгівельну марку, мій чоловік почав обдзвонювати всіх знайомих, колег та партнерів які також мають власні виробництва. Вони почали надавати допомогу у величезній кількості. Для розуміння масштабів, то ми вивезли мабуть понад 70 вантажівок з допомогою різних категорій. Там і макарони, і консерви, і підгузки. Для прикладу, один з місцевих супермаркетів виділив 25 палет з підгузками”, – розповіла Людмила.

І додала. що серед допомоги  було багато також продуктів швидкого приготування. Щоб люди, які сиділи в бомбосховищах мали можливість поїсти.  Та й загалом, все, що можна було дістати – відправляли в Україну. У цей же час, до Німеччини масово стали прибувати жінки та діти у пошуках тимчасового захисту.

“Я зрозуміла, що цих людей потрібно супроводжувати. Неподалік від нашого району є спортивна школа. Я приїхала поговорити з її керівництвом і виникла спонтанна ідея: на території цієї школи відкрити для українських дітей школу німецької мови. Адже прилаштування, це дуже довгий процес: адаптація, оформлення, документація, пошуки житла, переїзд… Одразу після розмови з керівництвом школи почали відбуватись дива. Тобто в п’ятницю ми говорили, а в понеділок вже стартувало навчання. У вівторок в мене вже було два класи:17 і 23 дітей”, – каже Людмила.

Вона розповіла, що в середині квітня їм вдалося відкрити у школі ще й клас для батьків.

“Мами сказали, що вони також хочуть вивчати мову. Можна було, звісно, чекати на запрошення від держави, але це довгий процес. Це могло тривати 4-6 місяців. А так, буквально через два тижні після старту навчання дітей, ми почали навчати й батьків. Вони із задоволенням приводили нам дітлахів і паралельно йшли й самі вчити німецьку. Та й дітки так потоваришували, що приходять до нас в поза навчальний час аби поговорити, погратись, поїсти морозиво, помалювати. Приходять до нас як до себе додому”, – згадує жінка.

Вона також змогла об’єднати навколо свого проекту чимало людей, які долучилися до опіки над українцями, що знайшли прихисток в містечку Ессен, де і проживає родина Шиман.

“Також почала допомагати держава. Почали допомагати німці. Активісти мого міста вивозять батьків з дітьми в різні парки та на атракціони. Намагаються допомагати й іншими речами: оформленням, меблями й таким іншим. Також спонсорують мені педагогів та допомагають сплачувати оренду території школи, оскільки сама з цим я не впораюсь. Також в мене є дві помічниці, які допомагають мені викладати”, – розповіла дівчина.

Людмила так перейнялася своєю новою справою, що незчулася, як змінила фах. Тепер з нового навчального року, а він в Німеччині розпочинається у серпні, жінка матиме нову роботу.

“Я йду викладати в школу німецьку мову, хоча я співзасновниця доволі-таки великої фірми. Тобто, я лишаю основну роботу. А ще, паралельно до цього, в мене є хобі –  йога. Я маю власну студію і паралельно до занять з дітьми проводжу безкоштовні тренування з їх мамами, зазвичай 2-3 рази на тиждень. Роблю це для того, щоб відволікти їх, щоб вони відчули себе в своєму тілі і зрозуміли, що життя продовжується”, – каже жінка.

До слова,  родина Шиман дбає не лише про маленьких українців, які втікаючи від війни опинилися в Німеччині. Вони взяли під опіку й одну з дитячих клінік Львова.

“Для підтримки цієї лікарні мій чоловік знаходить фінансування і щомісяця виділяє близько 5 000 євро. Ми хотіли відвідати цю клініку, але це поки в планах. Чоловік хоче, аби ми їхали з репортерами, аби робити просвітницьку діяльність. Адже чим більше ми залучатимемо маси, тим більше людей пропонуватимуть свою допомогу. Зараз Україні це необхідно, адже на початку всі говорили про це і хотіли допомогти. Зараз всі звикли і не приділяють цій темі уваги”, – розповіла дівчина.

Фото: Київ FM

Recent Posts

Стартап з України залучив $100 000 на розвиток платформи з військового вишколу

Український застосунок для підготовки військових Drill залучив 100 тисяч доларів інвестицій. Кошти спрямують на розширення…

6 хв. ago

У Канаді горів музей спадщини української культури просто неба

У Канаді горів музей просто неба — Село української культурної спадщини, що розташоване неподалік Едмонтона

13 хв. ago

Зеленський присвоїв звання бригадного генерала начальнику Військової служби правопорядку Левченку

Президент Володимир Зеленський присвоїв військове звання бригадного генерала начальнику Військової служби правопорядку у Збройних силах…

34 хв. ago

На Київщині троє чоловіків познущалися з неповнолітнього, обрізавши йому волосся, та побили його

У Білій Церкві троє чоловіків вчинили фізичне та психологічне насильство над 16-річним підлітком, знімаючи все…

41 хв. ago

Рішення щодо Taurus для України ухвалюватиме Мерц – прем’єр Баварії

Прем’єр-міністр Баварії та лідер ХСС, сестринської партії-переможниці федеральних виборів ХДС, Маркус Зьодер заявив, що рішення…

59 хв. ago

На посаду керівника «Укренерго» є три претенденти, серед них – ексглава «Укрзалізниці»

Наглядова рада НЕК "Укренерго" сформувала короткий список із трьох кандидатів на посаду голови правління.

1 годину ago