Єдності в Республіканській партії США немає: свідченням того є голосування за допомогу Україні в Сенаті. Водночас, аби поставити проєкт допомоги на голосування, можна застосувати механізм обходу спікера.
США. Фото: Getty Images
Про це в ефірі КИЇВ24 розповів політолог-міжнародник Дмитро Левусь.
Проблема в тому, що закон не поставлений на голосування. Я думаю все не так катастрофічно, бо є механізм обходу, про який не надто багато говорять. Він створений спеціально для таких ситуацій. Його поки що не виходило застосувати. Якщо впродовж 30 днів законопроєкт не ставиться спікером на голосування, то будь-який член регламентного комітету палати представників має право почати збирати петицію. Якщо вона набирає 50% +1 голос, то цей законопроєкт ставиться на голосування.
Нагадаємо, що Сенат США остаточно підтримав пакетний законопроєкт надання фінансової допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню на суму 95 мільярдів доларів. Відомо, що з цієї суми Україна отримає понад 60 мільярдів доларів.
Це новий проєкт закону Сенату, який запропонували після того, як республіканці 7 лютого заблокували ширшу пропозицію, що включала допомогу Ізраїлю, Україні та Тайваню й водночас передбачала зміни в захисті американського кордону та міграційної політики. Це був компроміс двох партій після місяців дискусій. Однак законопроєкт майже одразу зіткнувся з різкою опозицією з боку республіканців у Палаті представників.
Зазначається, що ця заява прозвучала на зустрічі зі спецпосланцем президента США Стівом Віткоффом.
Галушкін знепритомнів, коли підключився до відеозасідання, але суддя не зупиняла засідання.
На картині американського президента зображено з піднятим кулаком на сцені свого передвиборчого мітингу в Пенсильванії…
Голова євродипломатії вважає, що США не достатньо тиснуть на Росію.
На пресконференції президент прокоментував дані від The Wall Street Journal, згідно з якими США пропонують визнати Крим…
Представник Держдепартаменту спростував, що Вашингтон ставить Київ перед доконаним фактом, однак дедалі гучніше невдоволення адміністрації…