Країни ЄС можуть зобов’язатися витратити додаткові 56 мільярдів доларів на придбання американських товарів, щоб покласти край торговельному протистоянню з президентом США Дональдом Трампом
Про це заявив єврокомісар з питань торгівлі Марош Шефчович в інтерв’ю виданню Financial Times.
Шефчович, який очолює переговори з адміністрацією США, зазначив, що було досягнуто «певного прогресу», але Європейський Союз не прийме 10-відсоткового мита США на європейські товари.
За словами Шефчовича, якщо враховувати також американські послуги, торговельний дефіцит США з 27 країнами ЄС становить близько 50 мільярдів євро (56 мільярдів доларів) на рік.
«Якщо ми розглядаємо дефіцит у 50 мільярдів євро як проблему, я вірю, що ми справді можемо… швидко вирішити це питання шляхом закупівлі СПГ (скрапленого природного газу), сільськогосподарської продукції, як-от соя, або в інших сферах», — сказав комісар у коментарі FT.
Трамп заявив, що дефіцит становить кількасот мільярдів доларів на рік, і запровадив 25-відсоткове мито на автомобілі, алюміній і сталь, вироблені в ЄС. Інші товари обкладаються митом у 10 відсотків.
Спочатку президент США ввів 20-відсоткове мито на європейські товари, але його дію призупинено до липня. Переговорники зараз намагаються уникнути повноцінної торговельної війни, якщо мито на такому рівні набуде чинності.
Шефчович заявив, що навіть 10-відсоткове базове мито є «дуже високим» рівнем, який ЄС не може прийняти.
Комісар додав, що хоча обидві сторони краще розуміють позиції одна одної, досягти угоди, яка буде «однозначно прийнятною для наших держав-членів та Європейського парламенту», буде «дуже складно».
Нагадаємо, адміністрація Трампа звинуватила ЄС у несправедливих торговельних практиках і великому торговому дефіциті США і запровадила мита на європейські товари, зокрема сталь, алюміній і автомобілі. У відповідь ЄС пригрозив контрзаходами та розпочав переговори з метою уникнути повномасштабної торгової війни.
Зокрема, наступного тижня у столиці відбудуться культурні події музеїв, театрів і бібліотек, серед яких –…
Генсек НАТО запропонував членам Альянсу збільшити витрати на оборону до 3,5% ВВП і виділити ще…
На запитання, які саме пропозиції передала українська сторона Угорщині 29 квітня під час візиту в…
Посол США при НАТО на кожній зустрічі послів НАТО підкреслює вимогу американської адміністрації, аби держави-члени…
Зеленський провів нараду, присвячену винищувачам F-16.
2 травня Федеральна служба захисту конституції Німеччини класифікувала ультраправу партію Альтернатива для Німеччини як правоекстремістську. Державний…