Євросоюз готує 17-й пакет санкцій проти РФ на випадок, якщо Москва відмовиться припинити вогонь в Україні. Заходи хочуть узгодити в координації зі США.
барро PARIS, FRANCE - FEBRUARY 17: French politician of the Democratic Movement (MoDem) who has been serving as Minister for Europe and Foreign Affairs, Jean-Noël Barrot arrives for a meeting on the situation in Ukraine and security issues in Europe at the Elysée Palace on February 17, 2025 in Paris, France. As the USA and Russia convene talks in Saudi Arabia hoping to bring to an end the Russia/Ukraine war, President Macron invites European leaders to a summit to discuss security spending and the part they can play in the future of Ukraine. The UK Prime Minister has said he is prepared to commit troops on the ground in Ukraine as part of a peacekeeping force, as has the CDU party defence spokesperson in Germany. (Photo by Tom Nicholson/Getty Images)
Про це заявив глава МЗС Франції Жан-Ноель Барро, повідомляє France 24.
В інтерв’ю агентству AFP він згадав про ініціативу американського сенатора-республіканця Ліндсі Грема, який попередив про “розгромні” санкції проти РФ. Барро підкреслив, що ЄС прагне скоординувати Сочі дії зі Сполученими Штатами Америки.
“Ми, європейці, будемо супроводжувати цю американську ініціативу 17-м пакетом санкцій, і вчора я пообіцяв Ліндсі Грему, що ми постараємося узгодити як зміст, так і терміни цих двох пакетів санкцій“, – заявив французький міністр
Він також додав, що зараз єдиною перешкодою до миру в Україні є російський диктатор Володимир Путін. Київ тим часом виконав свою частину угоди.
“(Україна – ред.) прийняла беззастережне припинення вогню і вчора погодилася укласти угоду зі Сполученими Штатами щодо критично важливих корисних копалин. Тим часом Росія Володимира Путіна не доклала жодних зусиль, не подала жодних сигналів про те, що вона готова до припинення вогню і миру, до яких прагне президент Дональд Трамп, і до яких прагнуть європейці та, звісно ж, українці“, – сказав він.
Міністр закордонних справ Франції не відкинув можливості того, що його країна, яка має експертизу в галузі рідкоземельних металів, може укласти економічну угоду з Україною. Барро також згадав про обговорення, які тривають на цю тему.
“Ми розглядаємо можливості, які нам відкриваються, і ми скористаємося ними, якщо вони відповідають взаємним інтересам Франції та України“, – резюмував глава французького МЗС.
Нагадаємо, що Велика Британія і Франція обговорюють можливість визнання Палестини на початку літа. Цей крок, можливо, буде приурочений до міжнародної конференції ООН.
Зокрема, наступного тижня у столиці відбудуться культурні події музеїв, театрів і бібліотек, серед яких –…
Генсек НАТО запропонував членам Альянсу збільшити витрати на оборону до 3,5% ВВП і виділити ще…
На запитання, які саме пропозиції передала українська сторона Угорщині 29 квітня під час візиту в…
Посол США при НАТО на кожній зустрічі послів НАТО підкреслює вимогу американської адміністрації, аби держави-члени…
Зеленський провів нараду, присвячену винищувачам F-16.
2 травня Федеральна служба захисту конституції Німеччини класифікувала ультраправу партію Альтернатива для Німеччини як правоекстремістську. Державний…