Видання поговорило з 15 політиками, дипломатами та аналітиками з п'яти європейських країн. Вони розповіли про розробку планів щодо «захисту від Трампа домовленостей у сфері безпеки», зокрема щодо війни в Україні.
Європейський союз.
Про це написало видання The Washington Post.
Зокрема, пише WP, європейські чиновники намагаються пролобіювати виділення Києву нових пакетів військової допомоги США до американських виборів. Крім того, нове керівництво НАТО взяло на себе частину завдань Пентагону з координації військової допомоги Україні.
У сфері торгівлі триває підготовка до можливого підвищення Трампом митних тарифів на імпорт з Європи, зокрема автомобілів і сільгосппродукції. Єврочиновники, за даними The Washington Post, розглядають ідею відповідного підвищення мит на американські товари.
Інші варіанти на потенційних переговорах Брюсселя з Вашингтоном — пропозиція співпраці проти несправедливих торговельних практик Китаю або збільшення обсягів імпорту зі США.
Газета уточнює, що в разі перемоги на президентських виборах у США 5 листопада Камали Гарріс у Європі також очікують на зміну курсу Вашингтона — хоча й не настільки радикальну, як за Трампа. Деякі високопоставлені європейські чиновники і дипломати вважають, що на посаді президента Гарріс піде більше стопами Барака Обами, ніж Джо Байдена, і переключить увагу США на Східну Азію.
Радник Гарріс із національної безпеки Філіп Гордон — експерт із Європи, підтримав «стійку» підтримку України. Однак при цьому він також виступає за «більш реалістичну угоду між Європою і Сполученими Штатами», зазначає WP.
«Одне зрозуміло: ми не повинні сидіти на місці як кролик, що потрапив під світло фар. Хто б не переміг на виборах, у майбутньому увага США буде все більше прикута до Індо-Тихоокеанського регіону. Європейцям доведеться зробити ще більше для своєї безпеки», — цитує американське видання слова представника Міністерства оборони Німеччини Міхаеля Штемпфле.
Зазначимо, кандидат у президенти США Трамп пообіцяв запровадити мита у 100-200% відсотків на товари з країн ЄС на останньому своєму мітингу 3 листопада. Він заявив, що ці країни такі ж погані як і Китай, бо вони не приймають товари США, зате продають у Штатах свої.
88-річний понтифік за порадою лікарів не очолив традиційну великодню месу у Ватикані, але він привітав…
Росія розглядається як можливий пункт призначення для іранських запасів урану, а також як арбітр у…
Тактика: заманити Трампа – та ізолювати Зеленського, пише видання.
Україна була змушена збільшити відбір газу зі сховищ та наростити імпорт цієї зими й навесні…
Обмеження стосується ділянки до бульвару Тараса Шевченка.
Проти віцепрезидента США протестували у Римі.