Це "інший підхід", ніж у Китаю чи Росії, заявила Урсула фон дер Ляйєн. На підсумковій прес-конференції голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн зазначила, що це партнерство принесе вигоду як країнам Центральної Азії, так і ЄС, який прагне інвестувати в економіки цих багатих на корисні копалини держав.
Європейський союз інвестує 12 мільярдів євро у п’ять країн Центральної Азії, зосередившись на чотирьох пріоритетних сферах: «транспортний коридор, сировина, чиста енергія та цифровий зв’язок».
Про це заявила президентка Європейської комісії. Урсула фон дер Ляйєн, виступаючи на пленарному засіданні першого саміту ЄС-Центральна Азія в Самарканді, пише Euractiv. Це “інший підхід”, ніж у Китаю чи Росії, заявила вона.
▪️Пакет включає:
– 2,5 мільярда євро на розвиток сектора критично важливих сировинних ресурсів у регіоні;
– 3 мільярди євро на розвиток торговельного маршруту, що з’єднує Китай із Європою через країни Центральної Азії;
– 6,4 мільярди євро на екологічні проекти;
– 100 мільйонів євро на цифровий зв’язок.
▪️На підсумковій прес-конференції голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн зазначила, що це партнерство принесе вигоду як країнам Центральної Азії, так і ЄС, який прагне інвестувати в економіки цих багатих на корисні копалини держав.
▪️За її словами, це «інший підхід» порівняно з Китаєм чи Росією, які «добувають сировину без будь-якої доданої вартості» для регіону.
“І для прискорення прогресу сьогодні я з гордістю оголошую про пакет інвестицій Global Gateway вартістю 12 мільярдів євро. Він об’єднає інвестиції з нашого Союзу та держав-членів. Ми називаємо це підходом Team Europe. І він запустить новий портфель проектів для Центральної Азії. Це справді початок нової ери у нашій давній дружбі”, — додала фон дер Ляйєн.
Європейський Союз “давно є партнером Центральної Азії у сфері безпеки”.
Про це заявив президент Європейської ради Антоніо Коста під час свого виступу на саміті.
«Наші програми з управління кордонами та вирішення проблем, пов’язаних з наркотиками, давно демонструють відданість ЄС цьому регіону. Ми також надаємо підтримку різним контртерористичним ініціативам, включаючи правоохоронну діяльність, протидію фінансуванню тероризму та запобіганню насильницькому екстремізму та радикалізації», — додав Коста.
«Регулярні діалоги з наркотиків між нашими регіонами є прикладом того, де ми можемо будувати далі, зміцнюючи нашу співпрацю у вирішенні цих проблем. Я особливо радий, що разом ми домовилися розпочати спеціальний діалог щодо протидії тероризму та насильницькому екстремізму. Це важливий крок уперед у вирішенні загальних загроз безпеці», – продовжив він. «Найсерйозніша проблема безпеки, з якою ми стикаємося сьогодні, — це агресія Росії, що триває проти України. Ця війна виходить далеко за межі України та Європи. Війна Росії – це локальний конфлікт; це напад на самі принципи міжнародного порядку, що ґрунтується на правилах», — підсумував він.
У Польщі відкрили кримінальне провадження щодо колишньої очільниці Хмельницької обласної медико-соціальної експертної комісії Тетяни Крупи…
Президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО щодо запровадження санкцій проти російських пропагандистських…
Курс долара різко знизився в п'ятницю на тлі стурбованості торговельною політикою президента США Дональда Трампа.
"Укрзалізниця" призначила додатковий швидкий поїзд №220/219 Київ – Дніпро – Київ на період Великодніх свят.
Лідери Євросоюзу готуються до продовження війни в Україні і сподіваються, що прийом цієї країни до…
Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук заявив, що в Україні можуть переглянути кількісний склад парламенту й…