За новими критеріями китайський бізнес, який має заводи у Європі, повинен буде ділитися технологічними винаходами.
Європейський Союз планує змусити китайські компанії передавати інтелектуальну власність європейському бізнесу в обмін на субсидії ЄС. Про це пише Financial Times.
За словами двох високопосадовців ЄС, нові критерії для китайського бізнесу будуть вперше застосовані в тендері на отримання грантів на суму 1 млрд євро на розробку акумуляторів у грудні.
Люди, близькі до обраного президента США Дональда Трампа, заявили, що він чинитиме тиск на ЄС, щоб той наслідував його приклад і зводив більше бар’єрів для китайських товарів та інвестицій.
Якщо Трамп погрожуватиме митними тарифами 60% на китайський експорт, Пекін, ймовірно, спробує перенаправити його в інші регіони, такі як ЄС, а Трамп буде шукати заходи, щоб це зупинити.
Посилений контроль за імпортом китайських технологій вже стимулював такі компанії, як CATL, створити гігафабрики в Європі. Вона інвестувала мільярди євро у заводи в Угорщині та Німеччині.
Шанхайська компанія Envision Energy також інвестує сотні мільйонів євро в об’єкти в Іспанії та Франції.
Але на закритій зустрічі на початку цього року Міністерство торгівлі Китаю застерегло вітчизняних виробників автомобілів від великих інвестицій у Європі та порадило їм створити виробничі лінії на континенті виключно для останнього етапу складання, посилаючись на політичну невизначеність у Брюсселі, пише видання.
Тим часом шведська компанія Northvolt, яка займається виробництвом акумуляторних батарей в ЄС, балансує на межі банкрутства, намагаючись наростити виробництво.
Із 22 до 27 квітня у Vcentri HUB заплановані психологічні майстерні, школа ОСББ, заняття з…
22–27 квітня у столиці пройдуть продуктові сільськогосподарські ярмарки.
На тижні з 21 по 27 квітня у Києві буде тепло, сонячно, а в деякі дні…
Бріджит Брінк розповіла, що протягом трьох років на посаді разом із командою підтримувала українську армію,…
У Нацагентстві заявили, що не допустять до управління арештованими активами суб'єктів, пов'язаних з колишніми власниками…
Наталія Проніна частково очолила компанію "Тесоро Менеджмент", ставши її співвласницею у 2024 році.