Судно Eagle S, яке підозрюють у причетності до обриву кабелю між Фінляндією та Естонією, належить до російського тіньового флоту і допомагає Москві обходити обмеження цін на нафту.
Kaja Kallas, Prime Minister of Estonia, attends NATO Summit at LITEXPO Lithuanian Exhibition and Congress Center in Vilnius, Lithuania on July 11, 2023. (Photo by Beata Zawrzel/NurPhoto via Getty Images)
Про це йдеться у спільній заяві Єврокомісії та її віцепрезидентки Каї Каллас.
Європейська Комісія запропонує нові санкції проти тіньового флоту Росії після обриву кабелю між Фінляндією та Естонією, у якому підозрюють судно, що допомагає Москві обходити обмеження цін на нафту.
«Ми рішуче засуджуємо будь-яке навмисне руйнування критичної інфраструктури Європи. Підозрюване судно є частиною російського тіньового флоту, який загрожує безпеці та навколишньому середовищу, водночас фінансуючи військовий бюджет Росії. Ми запропонуємо подальші заходи, включно із санкціями, проти цього флоту», — наголосили в заяві.
Також Європейський Союз посилить захист підводних кабелів, покращить обмін інформацією, залучить нові технології моніторингу і можливості підводного ремонту.
Єврокомісія подякувала фінській владі за її швидкі дії в розслідуванні обриву кабелю і зазначила, що співпрацює з Гельсінкі.
Нагадаємо, пообіді 25 грудня в Балтійському морі обірвався підводний електрокабель, що зʼєднує Фінляндію та Естонію. Фінська поліція припускає, що до цього причетне судно Eagle S, яке прямувало з Росії до Єгипту. Воно суттєво сповільнилося в той час, коли стався обрив кабелю. Припускають, що кабель обірвався через якір, який судно волокло морським дном. Eagle S належить до російського тіньового флоту, хоч володіє ним компанія Caravella з Обʼєднаних Арабських Еміратів. Судну приблизно 20 років і воно в поганому стані, що загрожує безпеці та екології.
Загалом між Естонією та Фінляндією зафіксували збої ще у трьох морських кабелях звʼязку. За інформацією компаній-власниць, перебої суттєво не впливають на звʼязок між країнами. Пошкодження вже ремонтують та зʼясовують причини. Наразі причина перебоїв невідома.
Із середини листопада між різними країнами обриваються морські кабелі звʼязку. У Фінляндії та Естонії це теж не перший випадок.
Норвегії необхідно підтримувати зв'язок з Росією на користь безпеки, розповіли у штабі ЗС Норвегії.
На екранах кіно очікується до кінця 2025 року.
Купівля нової автівки — це завжди зважене, добре продумане рішення. Кожен покупець досить уважно та…
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте заявив, що рішення Альянсу про Україну в НАТО лишається незмінним,…
У своєму виступі в Рожевому саду 2 квітня президент Дональд Трамп наполягав на тому, що…
Україна та Франція розглядають Чорнобильську зону як об'єкт для інвестування у відновлювану енергетику.