Про це йдеться у спільній заяві Єврокомісії та її віцепрезидентки Каї Каллас.

Європейська Комісія запропонує нові санкції проти тіньового флоту Росії після обриву кабелю між Фінляндією та Естонією, у якому підозрюють судно, що допомагає Москві обходити обмеження цін на нафту.

«Ми рішуче засуджуємо будь-яке навмисне руйнування критичної інфраструктури Європи. Підозрюване судно є частиною російського тіньового флоту, який загрожує безпеці та навколишньому середовищу, водночас фінансуючи військовий бюджет Росії. Ми запропонуємо подальші заходи, включно із санкціями, проти цього флоту», — наголосили в заяві.

Також Європейський Союз посилить захист підводних кабелів, покращить обмін інформацією, залучить нові технології моніторингу і можливості підводного ремонту.

Єврокомісія подякувала фінській владі за її швидкі дії в розслідуванні обриву кабелю і зазначила, що співпрацює з Гельсінкі.

Нагадаємо, пообіді 25 грудня в Балтійському морі обірвався підводний електрокабель, що зʼєднує Фінляндію та Естонію. Фінська поліція припускає, що до цього причетне судно Eagle S, яке прямувало з Росії до Єгипту. Воно суттєво сповільнилося в той час, коли стався обрив кабелю. Припускають, що кабель обірвався через якір, який судно волокло морським дном. Eagle S належить до російського тіньового флоту, хоч володіє ним компанія Caravella з Обʼєднаних Арабських Еміратів. Судну приблизно 20 років і воно в поганому стані, що загрожує безпеці та екології.

Загалом між Естонією та Фінляндією зафіксували збої ще у трьох морських кабелях звʼязку. За інформацією компаній-власниць, перебої суттєво не впливають на звʼязок між країнами. Пошкодження вже ремонтують та зʼясовують причини. Наразі причина перебоїв невідома.

Із середини листопада між різними країнами обриваються морські кабелі звʼязку. У Фінляндії та Естонії це теж не перший випадок.