Європейська комісія готова прийняти окремі вимоги Угорщини, щоб подолати вето на виділення військової допомоги Україні на суму €50 мільярдів.
BRUSSELS, BELGIUM - OCTOBER 21: The Berlaymont building, the headquarters for the European Commission, is unveiled October 21, 2004 in Brussels, Belgium. Berlaymont, originally built in 1967 but abandoned in 1991 after asbestos was discovered throughout the structure, was finally unveiled after a long delayed 13 year redevelopment. The building is expected to re-welcome the EU commission on November 1. (Photo by Mark Renders/Getty Images)
Про це пише видання Financial Times
За даними співрозмовників видання, щоб переконати прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана зняти вето, Єврокомісія готова надати Угорщині право у 2025 році оцінити, чи Україна все ще потребує грошей, і чи виконала вона вимоги для отримання допомоги ЄС.
Це означає, що фактично Орбан може отримати право накласти вето на допомогу Україні у 2025 році.
Відповідаючи на запитання, чи буде цих умов достатньо для Орбана, щоби він зняв вето, високопоставлений угорський чиновник у розмові з FT сказав, що він «ще не впевнений, але, ймовірніше за все, так». Він додав, що загалом угорці «налаштовані на переговори»
Єврокомісія також не проти щорічних перевірок допомоги і додавання пункту про “екстрене гальмування”, згідно з яким будь-яка країна може винести серйозні занепокоєння щодо виплат Україні на обговорення на саміті лідерів країн-членів ЄС. Однак це не дасть Угорщині додаткової можливості накласти вето.
За даними джерела, Угорщина “налаштована на переговори”.
У публікації зазначається, що поступки Угорщині є кращою ідеєю, ніж альтернативні домовленості, які вимагають більш складних механізмів в обхід Будапешта.
Серед них, зокрема, продовження існуючого кредитування на один рік, залучення спільного боргу, забезпеченого національними гарантіями, або створення спеціального фінансового механізму для виплати грантів.
Усі ці варіанти можна втілити без участі Угорщини, але вони є дорожчими і потребують більше часу для створення та виділення коштів Україні.
Слід зазначити, що за останній рік уряд Угорщини вжив кілька заходів, щоб розрядити невдоволення Брюсселя щодо судової реформи, і тепер йому залишилося лише внести поправки до останнього закону, щоб виконати це завдання.
Будапешт повинен гарантувати угорським суддям безперешкодний доступ до Суду Європейського Союзу.
Позитивне рішення ЄК означатиме, що Угорщина може отримати майже половину з 22 мільярдів євро з Фонду згуртування, які ЄС наразі утримує. Однак, виплати можуть бути зупинені у будь-який момент, якщо буде виявлено, що Угорщина порушує стандарти ЄС.
Зазначається, що цей крок Єврокомісії стане великою перемогою для угорського автократа Віктора Орбана, який блокує ухвалення рішень ЄС і торпедує відповідь Євросоюзу на війну Росії на ключовому саміті європейських лідерів, що почнеться в четвер
У документі дається визначення віртуального активу – як особливого цифрового об’єкта, що існує в електронній…
Майбутня мирна угода між Україною та Росією передбачатиме компроміси з обох боків. Тому Києву доведеться…
Мемкоїн Дональда Трампа зріс у ціні на понад 60% після оголошення про "найбільш ексклюзивне запрошення у світі",…
Служба безпеки спільно з Національною поліцією та правоохоронцями Чехії викрила хакерське угруповання, що обкрадало банківські…
Дрогобицький підприємець Андрій Веселий став власником 33%-ї частки на заводі "Карпатнафтохім" лише за 35 млн грн.
Колишньому кандидату у президенти Румунії, ультраправому Келіну Джорджеску заборонили виїжджати з країни ще на 60…