Державний департамент США 11 січня запровадив санкції проти трьох російських організацій і однієї фізичної особи. Вони причетні до передачі й випробування балістичних ракет Північної Кореї, які Росія використовує проти України.
Про це повідомив держсекретар США Ентоні Блінкен.
Передача КНДР балістичних ракет Росії підтримує загарбницьку війну Росії, збільшує страждання українського народу і підриває глобальний режим нерозповсюдження. Сполучені Штати продовжують уважно стежити за будь-якою підтримкою, яку Росія надає КНДР в обмін на цю зброю, і використовуватимуть усі доступні інструменти для визначення і викриття осіб і організацій, причетних до поставок зброї між КНДР і Росією. Ми без вагань вживемо подальших дій
До санкційного переліку увійшли:
Держдепартамент також визначив чотири літаки (два Іл-76 і два Ан-124, бортові номери RF-86898, RF-78757, RF-82011 та RF-82041) як «заблоковану власність». За оцінками відомства, ці літаки брали участь у перевезенні балістичних ракет КНДР і повʼязаних із ними вантажів у листопаді та грудні 2023 року.
Відомо, що Ашулукський полігон Збройних сил Росії розташований в Астраханській області на схід від залізничної станції Ашулук, на кордоні з Казахстаном. Призначений для випробування зенітно-ракетних озброєнь військ протиповітряної оборони й проведення військових навчань із застосуванням цієї зброї.
Співпраця Росії та КНДР
Північна Корея відправила Росії уже понад 10 партій боєприпасів, зокрема більш ніж мільйон артилерійських снарядів, про що стало відомо 1 листопада. Про це заявила Національна служба розвідки Південної Кореї.
16 листопада Росія та Північна Корея після двосторонніх переговорів з економіки, науки та технологій підписали протокол про розширення співпраці в різних сферах. Сторони обговорили кроки щодо “пожвавлення і розширення багатогранного двостороннього обміну і співпраці в різних сферах, зокрема торгівлі, економіці, науці й техніці”.
23 листопада КНДР отримала допомогу від Росії для успішного запуску супутника-шпигуна, про що свідчать дані розвідувальної агенції. Запуск став третьою спробою Північної Кореї після двох невдалих і першою після поїздки Кім Чен Ина до Росії у вересні, під час якої Володимир Путін пообіцяв допомогти Пхеньяну у створенні супутників.
Із серпня 2023 року російські кораблі регулярно відвідували північнокорейський порт Расон. За даними американської розвідки, таким чином Пхеньян надіслав до РФ близько 2000 контейнерів зі зброєю.
4 січня координатора Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі заявив, що Росія вже давно придбала у Північної Кореї балістичні ракети та встигла використати їх для ударів по Україні. Дальність балістичних ракет, які придбала Росія у Північної Кореї, становить 900 кілометрів. Ними окупанти атакували Україну 30 грудня та 2 січня.
Генеральний прокурор України Андрій Костін підтвердив, що Росія вже використовувала на війні проти України ракети, які їй передала Північна Корея.
Сьогодні, 24 квітня, в Офісі Генерального прокурора відбувся брифінг, під час якого розкрили деталі щодо…
Мета візиту сина Трампа до Угорщини офіційно не розголошується. Угорське МЗС утрималося від коментарів.
Трамп хоче також, щоб Москва повернула Україні Запорізьку АЕС, бо тоді ЗАЕС підпаде під контроль…
У квітні на військовій базі США в Місаві були розміщені два стратегічних бомбардувальники B-1B, що…
Самі ж урочистості з нагоди відкриття 72-го сезону, включаючи нагородження юних залізничників, інтерактивні конкурси та…
Як з'ясували журналісти, з лютого 2022 щонайменше по липень 2024 року Izovaс та повʼязані з…