Categories: Без рубрики

Єврооблігації не ростуть: як рішення про надання 50 мільярдів доларів Україні вплинуло на фінансовий ринок

Ціни на українські єврооблігації, що обертаються на західних ринках, майже не відреагували на історичне рішення про використання на користь України 50 млрд доларів від заморожених російських активів.

Про це свідчить динаміка цін на українські єврооблігації у терміналі Bloomberg, повідомив фінансовий аналітик групи ICU Михайло Демків.

Більшість суверенних єврооблігацій України незначно впали в ціні – на 0,13-1,27%. Зокрема, ціна євробондів з погашенням у 2024 році наразі становить 31,32 цента за долар, а з погашенням у наступному році – 31,36 центра. Наразі ВВП-варіанти наразі торгуються за 52,88% від номіналу: за останню добу їхня вартість знизилася на 0,13%. Натомість єврооблігації українських компаній відреагували зростанням на новини про рішення надати Україні 50 млрд доларів від заморожених російських активів. Так, єврооблігації Укрзалізниці з погашенням у 2026 році виросли на 0,43% (до 74,1% від номіналу), а з погашенням у 2028 році — на 1,1% (до 71,1%).

Така різнопланова динаміка курсів євробондів, ймовірно, пов’язана з очікуваннями інвесторів щодо умов, на яких Україна отримає кошти від заморожених російських активів. Михайло Демків вважає, що ринки не вірять в кращі умови реструктуризації завдяки новим грошам. Захід не дозволить витрачати їх на бондхолдерів.

Чому це так важливо для України

Питання у зовнішньому комерційному боргу держави. Сукупній зовнішній держборг в січні-березні 2024 року збільшився на 6,3% – до 108,09 млрд доларів. А от сукупній внутрішній – на 1,7 %, або на 28,2 млрд грн, до 1 трлн 684,7 млрд грн. У результаті частка сукупного зовнішнього держборгу зросла до 71,6 %. Цей показник показує заборгованість держави іншим країнам, міжнародним економічним організаціям та іншим особам.

Наразі Україна перебуває у процесі переговорів із власниками зовнішнього комерційного боргу, адже після початку повномасштабного вторгнення власники українських євробондів погодилися заморозити виплати за цим боргом на 2 роки. Цей термін має спливти у серпні 2024 року. Невідомо, чи зможуть представники держави домовитись про продовження угоди, але домовляння необхідне.

У разі, якщо Україна не досягне цієї угоди з інвесторами про продовження замороження виплат, то протягом вересня-грудня 2024 року уряду доведеться витратити понад 200 млрд гривень лише на погашення та обслуговування єврооблігацій, про що свідчать розрахунки Міністерства фінансів. При цьому невідомо, як поводитимуться інші кредитори. Якщо ж Україна не зможе обслуговувати цей борг, то її очікує дефолт.

 

Recent Posts

Нічна атака БпЛА на Київщину: у Бучанському районі пошкоджені будинки, автомобілі, господарські будівля та гаражі

У ніч проти 22 квітня російські загарбники вкотре атакували Київську область ударними дронами-камікадзе. У регіоні…

6 хв. ago

В ЄС розмірковують над поступками для США, які б сприяли переговорам щодо тарифів — Reuters

Євросоюз шукає можливості полегшити експорт американського газу, при цьому дотримуючись своїх правил щодо викидів метану,…

15 хв. ago

Трамп анонсував план мирного врегулювання війни в Україні: NY Post дізнався, що кажуть в адміністрації щодо питання “землі”

Президент США Дональд Трамп заявив у понеділок, що цього тижня розкриє зміст запропонованого ним мирного…

18 хв. ago

Держслужбовці у США саботують ідею Маска зі щотижневими звітами. Одні ігнорують, інші використовують ChatGPT

Американські держслужбовці чинять опір вимогам Департаменту ефективності уряду (DOGE) та його керівника Ілона Маска щотижня…

30 хв. ago

Перемир’я на 5-7 років. Єгипет і Катар запропонували Ізраїлю та ХАМАС нову угоду

Єгипет і Катар, які є посередниками в переговорах між Ізраїлем та угрупованням ХАМАС про припинення…

34 хв. ago

На Харківщині протягом минулої доби внаслідок російських обстрілів загинуло три людини, ще дві – отримали поранення

На Харківщині протягом минулої доби внаслідок російських обстрілів загинуло три людини, ще дві – отримали…

37 хв. ago