Про це йшлося під час дебатів у Європарламенті щодо ситуації із захистом прав журналістів, пише Укрінформ.
Представник Єврокомісії Вопке Гукстра закликав якнайшвидше провести ретельне і незалежне розслідування, яке повністю з’ясує всі обставини смерті Вікторії Рощиної.
Також він заявив, що Єврокомісія вимагатиме від Росії припинити залякувати журналістів і відкривати політично вмотивовані кримінальні розслідування проти них.
Вопке Гукстра наголосив, що смерть Вікторії Рощиної в російському ув’язненні є ще одним прикладом того, що Росія ігнорує усі міжнародні зобов’язання.
За наявною інформацією, Вікторія померла під час етапування до Москви з в’язниці в Таганрозі. Саме російська влада, і ніхто інший, взяла на себе повну відповідальність за її безпеку, за її здоров’я та фізичну недоторканність, коли свавільно утримувала її на тимчасово окупованих територіях України у серпні 2023 року.
Що відомо про смерть журналістки
Нагадаємо, що 10 жовтня Координаційний штаб підтвердив смерть української журналістки Вікторії Рощиної, яка незаконно утримувалася у Росії.
Представник Головного управління розвідки Андрій Юсов розповів, що Вікторія Рощина була у базах і реєстрах з українського боку. Координаційний штаб робив все можливе, щоб повернути її додому. Повернення Вікторії Рощиної було погодженим, а до “Лефортово” (в’язниці у Москві — ред.) журналістку етапували саме для обміну.
Через інформацію про смерть Офіс генерального прокурора 11 жовтня докваліфікував кримінальне провадження, яке відкрили після її зникнення, у воєнний злочин, поєднаний з умисним вбивством.
Крім того, 11 жовтня у Медійній ініціативі за права людини розповіли, що росіяни утримували українську журналістку Вікторію Рощину в слідчому ізоляторі № 2 Таганрога Ростовської області Росії та у виправній колонії № 77 в окупованому Бердянську. До неї, як і до всіх військовополонених у таких місцях, застосовували тортури.
Також 21 жовтня у Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими повідомили, що тіло журналістки Вікторії Рощиної, яка померла у російському полоні, не повернули в Україну в рамках обміну 18 жовтня 2024 року. Представник Координаційного штабу Петро Яценко наголосив, що російська сторона може затягувати репатріацію, щоб приховати сліди ймовірного злочину.