Про це розповів представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Петро Яценко в ефірі телемарафону.

За його словами, обставини смерті поки встановлюють, однак винних необхідно покарати, коли їх знайдуть.

Також представник Координаційного штабу підтвердив, що Рощина мала бути у списках на обмін полоненими. Однак Україна не встигла це зробити.

Те, що її переводили з Таганрога до Москви — це був етап її підготовки до звільнення.

Українську журналістку Вікторію Рощину мали обміняти

Представник Головного управління розвідки Андрій Юсов розповів, що Вікторія Рощина була у базах і реєстрах з українського боку. Координаційний штаб робив все можливе, щоб повернути її додому.  Повернення Вікторії Рощиної було погодженим, а до “Лефортово” журналістку етапували саме для обміну.

Нагадаємо, 10 жовтня батько української журналістки Вікторії Рощиної, яка працювала на hromadske, отримав звістку нібито про її смерть у російському полоні. Спершу нардеп від фракції “Голос”, голова комітету Верховної Ради з питань свободи слова Ярослав Юрчишин написав у телеграм-каналі про її загибель. Він поспілкувався з батьком журналістки, але потім видалив пост про це, бо чекав на офіційне підтвердження з боку правоохоронців.

Що відомо про Вікторію Рощину 

Вікторія Рощина працювала на hromadske, а потім публікувалася в «Українській правді» та «Радіо Свобода». У 2022 році вона отримала нагороду Міжнародного жіночого медійного фонду «За мужність у журналістиці».

Журналістка зникла 3 серпня 2023 року на тимчасово окупованих територіях України. У травні 2024 року Росія вперше підтвердила, що утримує її в полоні.

У березні 2022 року Вікторію Рощину також затримували силовики ФСБ РФ, коли вона готувала матеріали про воєнні дії в Запорізькій та Донецькій областях. Її утримували 10 днів, але згодом звільнили з полону. Тоді вона ще працювала журналісткою на підконтрольній українському уряду території.