Щоб Європа змогла замінити американську підтримку, якщо вона буде припинена, потрібно лише 0,4% ВВП щороку. Проблема полягає в тому, що досі жоден з політиків не запропонував жодних ідей щодо того, звідки мають надійти гроші на це.
European Union flags waiving in front of Berlaymont building of the European Commission, Brussels, Belgium
Про це повідомляє The Economist.
З початку 2022 року ЄС та його країни-члени виділили Україні €113 млрд на військову, фінансову та гуманітарну допомогу — це трохи більше ніж 0,2% їхнього ВВП.
Аналітики Kiel Institute та The Economist підрахували, що Європі доведеться подвоїти цю суму, щоб заповнити можливу відсутність американської підтримки. Водночас це не є критичним навантаженням: цільові 0,4% ВВП — удвічі менше, ніж дає Данія, і на рівні внесків Фінляндії.
Гунтрам Вольф з брюссельського аналітичного центру Bruegel та Алекс Бурілков з Університету Леуфана в Люнебурзі підрахували, що для того, щоб Європа могла захищати себе без допомоги американців, необхідно 3,5% ВВП, а в довгостроковій перспективі, на думку The Economist, витрати мають становити близько 4-5% ВВП. Навіть цифра 3,5% залишає прогалину в 1,7% ВВП, яку потрібно заповнити.
Видання пропонує три варіанти, де можна знайти додаткові 1,9% ВВП, необхідні як для збільшення оборонних витрат до 3,5% ВВП на рік, так і для заміни американської підтримки України:
1. Скорочення видатків в інших сферах та/або підвищення податків.
2. Запозичення. Країни можуть збільшити свої дефіцити на деякий час і домовитися про коригування фіскальних правил блоку.
3. Фінансувати оборонні витрати через ЄС. Після удару пандемії фонд відновлення блоку у розмірі 806 мільярдів євро став піонером цієї концепції.
Нагадаємо, що європейські чиновники поспішають розробити пропозиції щодо спеціального фонду, спрямованого на допомогу регіону у збільшенні оборонних інвестицій на тлі того, як президент США Дональд Трамп погрожує скоротити підтримку континенту з боку Сполучених Штатів.
Російських громадян, які брали участь у війні проти України, можуть заарештувати або притягнути до кримінальної…
Київ через дипломатичні канали запропонував Італії та кільком європейським партнерам провести саміт щодо України на…
Президент США Дональд Трамп почав продавати передвиборчий мерч із написом Trump 2028. Він казав, що хоче…
Угорський премʼєр-міністр Віктор Орбан вирішив нагадати, що виступає проти вступу України до Європейського Союзу.
У переговорах про угоду зі США про видобуток корисних копалин"був досягнутий прогрес", але перемовини ще…
За даними МАГАТЕ, усі три атомні електростанції на підконтрольній Україні території – Хмельницька, Рівненська та…