З початку наступного тижня український уряд почне серйозно працювати над укладенням угоди про корисні копалини та гарантії безпеки з адміністрацією президента США Дональда Трампа.
Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук. Фото: соцмережі.
Про це заявив спікер Верховної Ради України Руслан Стефанчук в інтерв’ю японському виданню NHK.
За його словами, з понеділка над угодою почне працювати урядова експертна група. Стефанчук наголосив, що Україна готова працювати з партнерами над угодою про корисні копалини, але хоче отримати конкретні гарантії безпеки.
Також спікер Ради розповів, що Київ має намір провести конструктивні дискусії та прагне якомога швидше провести саміт із представниками США.
Коментуючи заяви Дональда Трампа про необхідність проведення виборів в Україні, Стефанчук зазначив, що українське законодавство чітко забороняє вибори під час дії воєнного стану. Він також звернув увагу на те, що вибори не будуть чесними в умовах повномасштабної війни, оскільки військові не зможуть взяти в них участь.
Разом з тим Стефанчук зазначив, що для припинення війни Росія має не лише вийти з території України та повернути всі окуповані території, але й понести відповідальність за вчинене. Зокрема, РФ має виплатити репарації всім, хто постраждав під час війни.
Раніше видання The Wall Street Journal з посиланням на поінформовані джерела повідомляло, що угода між Україною та США про доступ до українських корисних копалин може бути підписана вже в суботу, 22 лютого.
Водночас медіа з посиланням на джерело в ОП повідомили, що Україна та Сполучені Штати Америки не підпишуть угоду у цей день. Як пояснило джерело, підписувати угоду зі США в Україні зараз ні з ким, адже немає представників Сполучених Штатів із відповідними повноваженнями. Доопрацювання документа триває постійно.
Напередодні американський президент Дональд Трамп заявив, що Україна та Сполучені Штати “достатньо близько” до підписання угоди щодо рідкісноземельних металів.
Американський лідер також зазначив, що Україна “зіткнеться із проблемами”, якщо не підпише угоду. Він додав, що Вашингтон “поверне свої гроші”.
У четвер, 20 лютого, український президент після зустрічі зі спецпредставником США Кітом Келлогом заявив, що Україна готова швидко працювати над укладенням міцної угоди щодо інвестицій і безпеки зі США. Він зазначив, що зустріч з Келлогом “відновлює надію” на успіх.
“Я дав доручення працювати швидко і дуже розумно”, — сказав Зеленський у своєму зверненні в п’ятницю. Він також підкреслив, що нині важливо детально опрацювати всі аспекти угоди, щоб вона була взаємовигідною для обох сторін.
12 лютого міністр фінансів США Скотт Бессент привіз в Україну чернетку угоди про доступ до українських корисних копалин на 500 млрд доларів в обмін на допомогу Вашингтона. Президент тоді зазначив, що українська сторона хоче вивчити деталі документа якнайшвидше.
14 лютого стало відомо, що Україна доопрацювала драфт меморандуму щодо партнерства і передала його американській стороні.
15 лютого на полях Мюнхенської конференції безпеки Зеленський заявив, що не дав підписати зі США угоду про рідкісноземельні метали, бо вона не готова для захисту українських інтересів.
20 лютого стало відомо, що адміністрація президента США Дональда Трампа представила Україні “покращений” проєкт угоди щодо видобутку корисних копалин.
США на зустрічі в Лондоні з делегаціями України та інших європейських держав представлять власний мирний…
Російська армія вдарила дроном по Марганцю. Через атаку в місті багато загиблих та поранених.
У Данії 11-річний школяр Єнс знайшов особливий спосіб підтримати українських дітей, які постраждали від війни.…
У Киргизстані затримали співробітницю "Русского дома" і ще трьох осіб у справі про вербування найманців…
Сполучені Штати передали Україні так звану "остаточну" мирну пропозицію, яка передбачає визнання Криму частиною Росії…
Винищувачі НАТО, що виконують функції повітряного патрулювання в країнах Балтії, минулого тижня двічі здіймалися в…