Як пояснило джерело, підписувати угоду зі США в Україні зараз ні з ким, адже немає представників Сполучених Штатів із відповідними повноваженнями. Доопрацювання документа триває постійно.

“Є ще питання без відповідей, документ потребує роботи. Там дивна сума вимог до України, дуже велика сума (мова йде про 500 млрд доларів), а від США немає чітких зобовʼязань”, — прокоментував співрозмовник.

Учора джерела Суспільного в ОП також повідомили, що працювали всю ніч над угодою про рідкісноземельні копалини. Втім залишалося питання щодо безпекових гарантій.

Раніше видання The Wall Street Journal з посиланням на поінформовані джерела повідомляло, що угода між Україною та США про доступ до українських корисних копалин може бути підписана вже в суботу, 22 лютого.

Напередодні американський президент Дональд Трамп заявив, що Україна та Сполучені Штати “достатньо близько” до підписання угоди щодо рідкісноземельних металів.

Американський лідер також зазначив, що Україна “зіткнеться із проблемами”, якщо не підпише угоду. Він додав, що Вашингтон “поверне свої гроші”.

У четвер, 20 лютого, український президент після зустрічі зі спецпредставником США Кітом Келлогом заявив, що Україна готова швидко працювати над укладенням міцної угоди щодо інвестицій і безпеки зі США. Він зазначив, що зустріч з Келлогом “відновлює надію” на успіх.

“Я дав доручення працювати швидко і дуже розумно”, — сказав Зеленський у своєму зверненні в п’ятницю. Він також підкреслив, що нині важливо детально опрацювати всі аспекти угоди, щоб вона була взаємовигідною для обох сторін.

12 лютого міністр фінансів США Скотт Бессент привіз в Україну чернетку угоди про доступ до українських корисних копалин на 500 млрд доларів в обмін на допомогу Вашингтона. Президент тоді зазначив, що українська сторона хоче вивчити деталі документа якнайшвидше.

14 лютого стало відомо, що Україна доопрацювала драфт меморандуму щодо партнерства і передала його американській стороні.

15 лютого на полях Мюнхенської конференції безпеки Зеленський заявив, що не дав підписати зі США угоду про рідкісноземельні метали, бо вона не готова для захисту українських інтересів.

20 лютого стало відомо, що адміністрація президента США Дональда Трампа представила Україні “покращений” проєкт угоди щодо видобутку корисних копалин.