Categories: Без рубрики

За останніх 9 місяців зі столичних медзакладів звільнились понад 7 тисяч працівників

Майже половина з них – технічні робітники, не медики.

Про це мер Києва Віталій Кличко заявив під час онлайн прес-конференції.

«Загалом за 9 останнніх місяців зі столичних медзакладів  звільнились понад 7 тисяч працівників. Майже половина з них – технічні робітники, не медики. Та, на жаль, є й відтік медичних кадрів. Навіть, в умовах постійних зусиль міста для поліпшення умов роботи медпрацівників. Наприклад, Київ виплачує медикам надбавку до заробітної плати з міського бюджету. – На 9 місяців цього року столиця виділила на ці видатки майже один мільярд гривень, – повідомив мер. – Причини звільнення медиків – різні. Однією з вагомих причин є і пандемія. В ситуації стрімкого поширення вірусу, багато тих медпрацівників, які належать до груп ризику, вирішили не наражати себе на небезпеку і залишили роботу», – сказав Кличко.

Він зазначив, що є й інші причини немалої кількості вільних вакансій у столичних медзакладах. – На сьогодні їх майже 7,5 тисяч. Зокрема, й через те, що випускники, які навчалися за державним і місцевим замовленням ( лікарі і середній медичний персонал), після навчання не йдуть працювати до комунальних лікарень.

Вимогу відпрацювати у замовника не менше трьох років скасували в 2017 році.

«Тобто студенти набувають освіту за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів, а потім обирають роботу на свій розсуд. Наприклад, цього року зі столичних коледжів випустилися 557 випускників-бюджетників. І тільки 207 з них пішли працювати в комунальні лікарні медсестрами. Така ж ситуація і з молодими лікарями», – сказав Віталій Кличко.

Мер висловив переконання, що така ситуація не влаштовує й інші регіони. І виправити її має уряд. Саме в компетенції уряду внести зміни до нормативно-правових актів та врегулювати питання працевлаштування випускників медичних навчальних закладів, які навчалися за державний та місцеві кошти.

«Бо в нинішній ситуації ми ризикуємо підірвати систему охорони здоров’я відсутністю кваліфікованих кадрів. Та й будь-яких кадрів взагалі!

Така ж ситуація, наприклад, і в сфері освіти, – підкреслив мер. – Треба мислити і діяти системно. У нас немає часу на очікування чи експерименти!», – наголосив Віталій Кличко.

Нагадаємо, раніше повідомлялось, що за період пандемії у столиці звільнилися від 20 до 25% медпрацівників.

Фото: піксабей

Recent Posts

Стармер відповів на «ультиматум» Ді Венса про вихід США з переговорів — The Telegraph

Прем'єр Британії заявив, що українці повинні самостійно визначати свою долю. При цьому топпосадовець наголосив, що…

7 хв. ago

Рубіо заявив, що почав краще «розуміти» Росію

Державний секретар США заявив, що "НАТО — це добре, поки НАТО є справжнім оборонним альянсом,…

21 хв. ago

Домовились про подальші регулярні консультації для досягнення справедливого миру для України — Єрмак про зустріч в Лондоні з «коаліцією охочих»

23 квітня на зустріч у Лондоні, формальним організатором якої є британська сторона, прибула українська делегація у складі глави Офісу президента…

29 хв. ago

Мінрозвитку презентувало закупівельну організацію Агентства відновлення

Централізована закупівельна організація – це фактично маркетплейс державних закупівель з відбудови.

29 хв. ago

Китай і Росія можуть побудувати АЕС на Місяці — Reuters

Китай розглядає можливість будівництва атомної електростанції на Місяці для живлення Міжнародної місячної дослідницької станції (ILRS),…

36 хв. ago

У центрі Києва обірвався ліфт з людиною всередині. Фахівці проводять ретельне обстеження

У суботу, 19 квітня, в одному з житлових будинків Шевченківського району столиці на вул. Січових…

51 хв. ago