Categories: Без рубрики

Захід спонсорує російську армію, продовжуючи закуповувати перероблене паливо — Politico

Західні союзники закупили пальне, вироблене з російської нафти, на суму близько 2 мільярдів доларів у першій половині 2024 року, використовуючи лазівку в санкціях.

Про це повідомляє видання Politico, посилаючись на новий звіт.

Згідно з аналізом, підготовленим Центром досліджень енергетики та чистого повітря та Центром вивчення демократії, у звітному періоді суттєво зросло постачання пального, виготовленого з російської сирої нафти, завдяки імпорту з трьох турецьких нафтопереробних заводів.

Цей імпорт є легальним через санкційну лазівку: хоча ЄС і західні країни заборонили прямий імпорт російської нафти, паливо російського походження можна купувати, якщо його спершу переробити в іншій країні, як-от у Туреччині.

У звіті зазначається, що Туреччина та західні компанії активно використовують цю можливість, попри заклики України закрити лазівку. У першій половині 2024 року ЄС, США, Велика Британія та інші західні країни придбали пального з російської нафти на 2 мільярди доларів, тоді як Туреччина, отримуючи значні знижки від Москви, збільшила свої закупівлі нафти на 70% порівняно з попереднім роком.

«Коли ЄС імпортує бензин із Туреччини, він дешевший на 10%, ніж із Саудівської Аравії, але ця економія не доходить до споживачів — виграють лише компанії», — зазначив Вайбхав Рагхунандан, аналітик Центру досліджень енергетики.

Хоча ЄС і США стверджують, що санкції позбавляють Росію прибутків від перероблювання палива, звіт показує, що доходи від продажу нафти дозволяють Москві продовжувати фінансувати свою армію, зокрема вербуючи додатково до 6200 солдатів на місяць для війни в Україні.

Проблема “тіньового флоту РФ”

Через західні санкції Російська Федерація накопичила “тіньовий флот” для перевезення своєї нафти по всьому світу. Зокрема є підозри, що Москва почала робити аналогічні дії щодо скрапленого природного газу.

Раніше Велика Британія заявляла про готовність боротися з “тіньовим флотом” Росії не лише через відсутність впливу санкцій, а також тому, що обмеження на торгівлю нафтою підіймають ціни на чорне паливо.

Recent Posts

Тарифи Трампа вдарили по Китаю: фабрики скорочують виробництво і звільняють людей

Фабрики у Китаї скорочують виробництво, відправляють у відпустки або звільняють працівників через те, що торговельна…

8 хв. ago

Україна отримала $1,2 мільярда грантової допомоги від Світового банку

Україна отримала $1,2 мільярда грантової допомоги від Світового банку

23 хв. ago

У Вільнюсі вшанують жертв Чорнобильської катастрофи та проведуть акцію на підтримку України

Посольство України в Литві запросило громаду на дві важливі події, які відбудуться у Вільнюсі 26…

37 хв. ago

Поліція знайшла підлітків, які “зігували” на меморіалі жертвам Голокосту в Дробицькому яру

Слідчі встановили особи двох з трох підлітків, які показували символіку нацистського режиму на меморіалі жертвам Голокосту в…

42 хв. ago

Трамп думає про зниження тарифів на китайський імпорт для деескалації торговельної війни — WSJ

Адміністрація Дональда Трампа розглядає можливість суттєвого зниження високих мит на імпорт з Китаю — в…

48 хв. ago

25 квітня у Києві оголошений Днем жалоби в памʼять за жертвами масованої атаки ворога на столицю

У ніч на 24 квітня росіяни завдали масованого комбінованого удару по Києву. Внаслідок цього загинули…

53 хв. ago